Laukiame tavęs TĖVŲ KLUBE 💛

Tinklaraštis

“Vaikas Auga” – knygos apžvalga

0-30
Knygos tėvams

“Vaikas Auga” – knygos apžvalga


Kuo knyga “Vaikas Auga” yra naudinga:
1⃣Knygą rašė Lietuvos vaikų gydytojas su 50+ metų patirtimi, neurologė, psichologė psichoterapeutė bei vaikų ligų ir intensyvios terapijos gydytoja. Todėl knygos 685psl. paliečia tikrai įvairias temas ir atsako į visus pirmąkart tėvams kylančius klausimus.
2⃣Yra kiekvieno mėnesio detalus kūdikio aprašymas (1-12mėn) – raida, priežiūra, lavinimas, ugdymas, maitinimas, masažas ir mankšta, miegas, kada kreiptis į gydytoją, vid. svoris/ūgis.
3⃣Knyga tarnaus ilgai, nes informacija pateikta iki 7 vaiko metų.
4⃣Aprašyta daugelis vaikams aktualių ligų ir negalavimų.
5⃣Viskas yra kultūriškai pritaikyta ir artima Lietuvos tėvams. Užsienio leidiniuose ne viskas atitinka mūsų šalies kontekstą.
6⃣Informaciją galima gauti greitai ir paprastai, atsivertus aktualią dalį, nėra reikalo skaityti visą knygą. Ypač gali praversti tuomet, kai reikia pasitikrinti kaip elgtis iki kol pasieksite pediatrą.

Kas nepatiko:
❌Mano supratimu tokia knyga turėtų išlikti nešališka, bet tarp eilučių įžvelgiamas pasenęs mentalitetas ir net netolerancija tėvų pasirinkimams. Tenka kai kuriuos dalykus praleisti pro ausis.
❌Deja čia teko perskaityti net ir keletą mitų, kurie knygoje pateikiami kaip faktai (pavyzdžiui, kad išdygus pirmiems dantims reikia nutraukti žindymą naktimis – tai mitas!), todėl svarbu turėti galvoje, kad skaitant reikia išlaikyti kritišką mąstymą.
❌Nors knygoje yra platus skyrius apie masažus ir mankštas kiekvienam amžiaus tarpsniui, panašu, kad jis paremtas daugiau bendros praktikos gydytojo žiniomis, nes kai kuriuos pratimus kineziterapeutai vertina dviprasmiškai.

Taip pat gali patikti šie leidiniai:
📒”Nėštumo ir vaiko priežiūros vadovas” (@akuseremarija) – siauresnis, bet artimiausias lietuviškas leidinys be subjektyvios nuomonės tarp eilučių.
📒”Padėkime augti” – panaši knyga, bet paremta medicina+antroposofija (artimesnė bus Valdorfo pedagogikos mėgėjams).
📒Dar nespėjau perskaityti, bet girdėjau, kad į šią temą taip pat tiktų “Kodėl vaikai serga” (Indrė Plėštytė-Būtienė, @vaikugydytoja) ir labiau į ugdymą nukreipta “Pradinukų abėcėlė” (Austėja Landsbergienė, @austeja_landsbergiene).


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *