Sutaupyk su TĖVŲ KLUBU 💛

Tinklaraštis

“Trisdešimt milijonų žodžių” (Dr. Dana Suskind) – knygos apžvalga

0-13
Knygos tėvams

“Trisdešimt milijonų žodžių” (Dr. Dana Suskind) – knygos apžvalga

“Trisdešimt milijonų žodžių” (Dr. Dana Suskind) – man tapo viena naudingiausių skaitytų knygų, pasakojanti kaip per pirmus 3 vaiko metus galime sukurti tinkamiausias sąlygas vaiko smegenų vystymuisi ir pasiekti potencialą, kuris glūdi šiame ypatingame amžiaus tarpsnyje ❤️Kuo knyga buvo naudinga:
0️⃣-3️⃣👶 Knygoje pateikiami moksliniais tyrimais paremti patarimai, kurie labiausiai yra pritaikomi nuo 0 iki 3 metų. Šiuo laikotarpiu vaiko smegenys pasiekia 85% savo fizinio augimo, o tai nulemia svarbius mąstymo ir mokymosi įgūdžius, kurie lydi visą gyvenimą.
🤱 Labai patiko tai, kad visi patarimai yra natūraliai pritakomi įprastoje tėvų ir vaikų kasdienybėje, neforsuojantys ir atliepiantys vaiko poreikius.
🙌 Knyga moko kaip kalbėti su vaikais, kad jie augtų pasitikintys, gebantys spręsti problemas, empatiški, reguliuojantys savo emocijas, neįsprausti į lyčių stereotipus, turintys gerus mokymosi ir mąstymo įgūdžius žmonės.
🧠✨ Buvo naudinga suprasti kokį poveikį smegenų vystymuisi turi stresas, kūdikiškos kalbos naudojimas, tinkamas pagyrimų išsakymas, paliepimai ir draudimai, knygų skaitymas, rutina.
🤭 Pateikia praktiškų patarimų kaip kalbėti daugiau ir kaip lengviau prakalbinti vaikus.
🌱 Knyga artima Montessori principus taikančioms šeimoms, nes yra sutampančių patarimų.
💡 Įdomi mintis, kad švietimas turėtų daugiau investuoti į gerų sąlygų smegenų vystymuisi užtikrinimą vaiko 0-3 metais. Nes taip būtų sprendžiama problema, o ne jos pasekmės (jau susiformavę vaiko įgūdžiai atėjus į mokyklą).
💯 @120pct rutuliuke “auklėjimas” rasite išsaugotas kai kurias patikusias knygos mintis.

Ką vertėtų žinoti prieš įsigyjant:
🤷Knygoje rasite istorinius faktus, “Amerikos labui” skatinimus ir asmeninius autorės nukrypimus. Retsykiais norėjosi greičiau eiti prie esmės ir patarimų.
🙄 Man norisi tikėti, kad gyvenime pasiekiame tiek, kiek įdedame pastangų, todėl kartais skaitant atsidurdavau vidiniame konflikte dėl tyrimų išvados, kuri teigia kad pirmų 3 vaiko metų patirtis nulemia viso gyvenimo pasiekimus. Ypač kai gyvename laikais, kuomet geri pažymiai mokykloje savaime patys nereiškia sėkmingo gyvenimo suaugus.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *