Tinklaraštis

Knyga „Vienas vaikas – 7 intelektai“ (apžvalga)

Vienas vaikas 7 intelektai
Knygos tėvams

Knyga „Vienas vaikas – 7 intelektai“ (apžvalga)

Su @brigita_erce dalinamės „Vienas vaikas – 7 intelektai“ knyga ir jos apžvalga. Įraše aptarsime: kas patiko, kas galėtų būti geriau, kitų šeimų atsiliepimai, tai verta ar ne?

Apie autorę ir knygos temą

Autorė Renata Lazdin tėvams dar gali būti žinoma kaip „Mažųjų valdos” įkūrėja ir edukologė.

Pagrindinė knygos tema – vaiko intelekto lavinimas, pirmųjų šešerių vaiko gyvenimo metų svarba, motyvacija, idėjos ir įkvėpimas šeimoms praleisti daugiau kokybiško laiko su vaikais.

Kas patiko?

Knygoje „Vienas vaikas septyni intelektai” labiausiai patiko ir įkvėpė autorės užsidegimas bei motyvacija lavinti vaikus nuo pat jų gimimo. Mintis, kad mūsų mažyliai jau dabar yra tikri genijai ir mokslininkai. Patiko pateikiami pastebėjimai, tyrimai apie ankstyvojo lavinimo naudą. Gausu praktinių patarimų kaip lavinti vaiką ir praleisti daugiau kokybiško laiko drauge, kaip tinkamai pateikti informaciją vaikui. Taip pat patiko autorės aprašomas „Meilės dėsnis”, kuris pasirodė gana artimas prieraišiosios tėvystės filosofijai.

Kas galėtų būti geriau?

Labiausiai kliuvo konkrečios mokyklėlės minėjimas, kuris priminė reklamą. Skaitant vietomis taip pat yra jaučiamas kategoriškumas, pamokantis tonas, skatinantis kuo aktyviau užsiimti su vaikais lavinant jų intelektą. O tai tėvams lavinimo procesą gali paversti iš malonumo į įtampą keliantį darbą, gali kurti nerimo jausmą, siekį būti „tobulais” tėvais ir vesti prie nusivylimo supratus, kad ne visi knygos standartai yra įgyvendinami visoms šeimoms.

Tai verta ar ne?

Vertai, jei ieškote visapusiško lavinimo idėjų, informacijos apie lavinimo naudą ir reikšmę, norite pasisemti motyvacijos ir žinių mažylio ugdymui, norite turėti aiškų lavinimo planą.

Vertėtų pagalvoti ar „Vienas vaikas – 7 intelektai” knyga verta jūsų dėmesio, jei ir taip jaučiate nerimą bei įtampą dėl vaiko lavinimo, ieškote lankstesnio, natūralesnio požiūrio į ugdymą namuose bei labiau plačiai pritaikomų patarimų šeimoms kasdienybėje.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *