8, 9, 10 ir 11 kūdikio mėnuo

8, 9, 10 ir 11 kūdikio mėnuo

Kaina 129,00 62,00
Prisijungę 320 nariai
Autorius 21 specialistas
Formatas 📚 Žinios + 🎥 Video paskaitos + 🆘 Atsakantys specialistai + ❤️ Šeimų grupė
Kalba Lietuvių k.
Peržiūra Neribota

👶🏻 Tinkamiausia kūdikiams nuo 7 mėnesių 1 savaitės iki 10 mėnesių 4 savaičių.

☀️ Viskas, ką vertėtų žinoti 8, 9, 10 ir 11 kūdikio mėnesį – raida, maitinimas, miegas, lavinimas, ryšys su kūdikiu, priežiūra, pirma pagalba, apranga, laikas lauke ir išvykos, kūdikio dantys, kūdikių jautrumo skirtumai, tėvų gyvenimo niuansai (daugiau skaitykite žemiau).

📖 Šimtai puslapių kruopščiai palygintos, atrinktos ir drauge su įvairiais specialistais paruoštos informacijos bei patarimų.

✅ Peržiūrėta specialistų.

👩‍⚕️ Galimybė užduoti klausimus specialistų komandai.

💯 Asmeniniai autorės 8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio prisiminimai, patirtys, pasiteisinę dalykai, literatūros rekomendacijos.

🌱 Neribotas priėjimas prie nuolat atnaujinamos ir pildomos informacijos internetinėje platformoje.

👨‍👩‍👧 Uždara Facebook grupė šeimoms.

👍 Rinkiniais jau pasinaudojo daugiau nei 2500 šeimų!

💛 Iš vienos atradusios šeimos, kitai ieškančiai šeimai.

 

8-11 mėnesio informacinio rinkinio temos:

 

8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio raida

📖 45 puslapiai  ✅ Peržiūrėta šeimos gydytojos, kineziterapeutės, ergoterapeučių, edukologės, vaikų psichologės

 • 8 mėnesių kūdikis jau aktyviai vartosi, tvirtai sėdi, intensyviai bando įvairiausiais būdais judėti į priekį ir ruošiasi stotis. Aptariame kaip mažylis juda per šiuos fizinės raidos laiptelius, o taip pat pažinimo, kalbos, socialinę bei emocinę raidą.
 • 9 mėnesių kūdikis pasėdi savarankiškai, šliaužia, ruošiasi ropojimui, pastovi. Aptariame ką vertėtų žinoti apie kiekvieną šio amžiaus kūdikio fizinės raidos etapą, iki kada jie yra įvaldomi bei ko galima tikėtis iš pažinimo, kalbos, socialinės bei emocinės raidos.
 • 10 mėnesių kūdikis tvirtai sėdi savarankiškai, atsisėda, bando nekoordinuotai ropoti, prisitraukia prie baldų ir atsistoja, tobulėja rankų judesiai, auga supančio pasaulio suvokimas. Aptariame į ką vertėtų atkreipti dėmesį kiekvieno fizinės, pažinimo, kalbos, socialinės bei emocinės raidos etapu šiuo metu.
 • 11 mėnesių kūdikis ima koordinuotai ropoti, stovi, žingsniuoja į šoną ir bando žingsniuoti pirmyn, dar labiau lavėja rankų judesiai. Aptariame kaip mažylis palaipsniui juda per šiuos fizinės raidos etapus bei kitas raidos sritis – pažinimą, kalbą, socialinę bei emocinę raidą.
 • Individualūs kūdikių raidos skirtumai.
 • Kaip padėti kūdikiui vystytis ir skatinti kiekvieną raidos etapą tinkamai.
 • Raidai pritaikyta kūdikio aplinka ir priemonės.
 • Ko tikėtis per gydytojo apžiūras.
 • Raudonos raidos vėliavos 8 mėnesių kūdikiui, 9 mėnesių kūdikiui, 10 mėnesių kūdikiui ir 11 mėnesių kūdikiui.
 • Literatūros rekomendacijos sekti raidai.
 • 8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio augimo ir raidos šuoliai – sunkesni ir lengvesni laikotarpiai, kas vyksta jų metu bei kaip padėti kūdikiui.
 • Kūdikių jautrumo skirtumai – itin jautrūs kūdikiai, per mažai jautrūs kūdikiai, kaip atpažinti, kada vertėtų imtis veiksmų ir kaip padėti vaikams namų sąlygomis (paruošta su ergoterapeute).
 • 🎥 Video paskaita: Kūdikių motorinė raida 8-11 mėn. su kūdikių, vaikų ir moterų kineziterapeute Migle Datenyte (27 min.). Žiūrėkite paskaitos pristatymą:

 

8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio maitinimas

📖 74 puslapiai  ✅ Peržiūrėta dietistės, gydytojos dietologės-IBCLC laktacijos konsultantės bei akušerės-žindymo konsultantės

 • Maitinimo gairės 8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikiui: žindymas, maitinimas mišiniu, primaitinimas, kas po ko, kada ką ir kaip įvesti, patarimai tirštinant maistą 8 mėnesių kūdikiui, maisto gabalėliais patiekimas 9 mėnesių kūdikiui, apetito pokyčiai 10 mėnesių kūdikiui, pilnavertės mitybos užtikrinimas bei pieno produktų įvedimas 11 mėnesių kūdikiui ir kiti dažnai užduodami klausimai.
 • Primaitinimo pagrindai: tinkamų valgymo įpročių kūrimas, patarimai renkantis daržoves, vaisius, kruopas, mėsą, paukštieną, ankštinius, žuvį, kiaušinius ir pieno produktus, maisto grupių įvedimo eiliškumas, metodų palyginimas (maitinimas tyrelėmis ir BLW, privalumai ir trūkumai), springimo prevencinės priemonės, kuo skiriasi žiaugčiojimas nuo springimo, springimo pirma pagalba, alergenai, kokių produktų vengti, maisto ruošimas, šildymas ir šaldymas, lėkštės strategija, kaip pasirinkti kūdikiui tinkamus produktus, pasiteisinę primaitinimo priemonės, savarankiškas valgymas, atsisakymas valgyti.
 • 🎥 Video paskaita: Kūdikio primaitinimo pradžiamokslis ir klausimai-atsakymai su dietiste Vaida Kurpiene (1:14 val.). Žiūrėkite paskaitos pristatymą:

 • Žindymo ir maitinimo pagrindai: laikotarpiui būdingi žindymo sunkumai ir klausimai, žindymo nauda, žindymo trukmės rekomendacijos, žindančios mamos teisės darbe, nujunkymo metodai ir rekomendacijos, čiulptuko pliusai ir minusai, žindymui saugių vaistų duomenų bazės.
 • Literatūros, kursų, profilių ir specialistų rekomendacijos.

 

8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio lavinimas

📖200 puslapių patarimų su veiklų iliustracijomis ✅ Peržiūrėta edukologės, ergoterapeučių, logoterapeutės

 • 8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio lavinimo gairės: fizinės/ pažinimo/ kalbos/ socialinės/ emocinės raidos lavinimo veiklos, praktiški patarimai ir priemonės, autorės asmeninės lavinimo patirtys.
 • Lavinimo pagrindai: kūdikio suvokimo vystymasis ir lavinimas, kaip tinkamai išnaudoti atsiveriantį kalbos langą, kiek lavinimo yra pakankama, kaip tinkamai kalbėti su kūdikiu, lavinimui palankios aplinkos kūrimas, žaislų kiekis ir rotacija, ką svarbu žinoti renkantis žaislus, kaip tinkamai žaisti su kūdikiu.
 • Vaikiškos literatūros rekomendacijos šiam amžiaus tarpsniui.
 • Žaislų rekomendacijos 8 mėnesių kūdikiui, 9 mėnesių kūdikiui, 10 mėnesių kūdikiui ir 11 mėnesių kūdikiui.

 

8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio kalbos raida ir lavinimas

✅ Paruošta su logopede-logoterapeute Viktorija Bartkevičiene

🎥 Video paskaita „Kalbos raida ir lavinimas“ (40 min). Paskaitoje logopedė Viktorija Bartkevičienė dalinasi 0-1 metų amžiaus tarpsniui būdinga kalbos raida, supažindina kokius žaidimus galima žaisti kalbos raidai skatinti, kaip galima skatinti žodžių atkartojimą, žodyno plėtimą, atsako į dažniausiai tėvams kylančius klausimus. Žiūrėkite paskaitos pristatymą:

 

8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio ir jūsų ryšys

📖 26 puslapiai  ✅ Peržiūrėta bei ruošta su vaikų psichologe, pagarbios tėvystės koučere, lytiškumo eksperte

 • Ryšys su 8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikiu: prieraišumo objektai, 9 mėnesių kūdikio meilės raiška, kaip subalansuoti kūdikio emocijas per rutiną, tinkami būdai išreikšti pagyrimus, kaip reaguoti į nukritimus, kaip brėžti ribas ir kodėl jos šiuo metu svarbios, kaip tinkamai pereiti prie kitos veiklos, 10 mėnesių kūdikio nuotaikų kaita, kaip elgtis kūdikiui jaučiant stiprias emocijas arba kandant, išsiskyrimo nerimas, pirmosios socialinės situacijos žaidimų aikštelėje, kaip kūdikį palikti su kitu žmogumi.
 • Ryšio stiprinimo patarimai: kas silpnina ir stiprina ryšį su vaiku, 11 būdų stiprinti tarpusavio ryšį.
 • Ryšio su kūdikiu pagrindai: saugus prieraišumas ir kaip jį kurti, tėvų savijautos svarba, pagarbi tėvystė, kūdikių emocinio streso šaltiniai ir tinkamas streso šalinimas, neslopinamų emocijų svarba, kaip elgtis vaikui verkiant, jautrūs vaikai.
 • Pasiruošimas vaiko darželiui pradedantiems nuo 1-erių.
 • Kūdikio santykis su savo kūnu: kodėl lytiškumo tema svarbi nuo pat kūdikystės, kaip kurti pozityvų vaiko santykį su savo kūnu, vaiko kūno ribų brėžimas, savo ir kitų žmonių kūno privatumas, masturbacija kūdikystėje, lytiškumo stereotipai.

 

8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio miegas

📖 35 puslapiai  ✅ Peržiūrėta miego konsultantės

 • 8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio miego gairės: būdravimo trukmė, miego trukmė, dienos miegų kiekis, migdymo nakčiai laikas, ko realu tikėtis, dienos grafiko pavyzdys, 8-10 mėnesių kūdikio miego regresija ir kaip kūdikiui padėti šiuo metu.
 • Miego pagrindai: kaip elgtis vaikui naktį sėdantis/stojantis, ankstyvi prabudimai, trumpi miegai, kokiais atvejais kūdikį vertėtų žadinti, miegui skirti daiktai, vieno dienos miego atsisakymo ženklai, kaip atsisakyti vieno dienos miego, kokybiškesnio miego patarimai, kūdikio miego ciklai, nuovargio ženklai, miego trūkumo ženklai, saugaus kūdikio miego gairės, SKMS prevencija, saugus miegas vienoje lovoje, staigus miego suprastėjimas.
 • 8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio miego įpročiai: kaip tinkamai įvesti pokyčius miego įpročiuose, patarimai nuo ko pradėti pažingsniui ir kaip išsirinkti sau tinkamą metodą, 4 metodai mokant užmigti savarankiškai bei jų privalumai ir trūkumai.

 

8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio priežiūra

✅ Peržiūrėta šeimos gydytojos, akušerės ir žindymo konsultantės.

Kūdikio pasipriešinimas kasdienei priežiūrai ir kaip tai spręsti, saugumo patarimai šiam amžiaus tarpsniui, kaip saugoti kūdikį nuo erkių, kaip elgtis įsisiurbus erkei, ką vertėtų žinoti apie vabzdžių įgėlimus ir repelentus, kaip išsirinkti kūdikiui tinkamą kremą nuo saulės, ką vertėtų žinoti apie ekranus, tinkamiausias laikas pratinti prie puoduko, augintinis ir vaikas, dažnai pasitaikanti virusinė liga, priežiūros sąrašas vaiką prižiūrinčiam žmogui, kada vertėtų kreiptis į gydytoją ir kiti dažnai užduodami priežiūros klausimai.

 

Pirma pagalba kūdikiui

✅ Paruošta su skubios medicinos pagalbos specialiste.

Kaip tinkamai elgtis tokio amžiaus vaikui įvykus stipriai alerginei reakcijai, bėrimui, karščiavimui, traukuliams, laringitui, apsinuodijimui, vėmimui/viduriavimui, veido traumoms, rankų ir kojų traumoms, nubrozdinimams, įsipjovimams, galvos traumoms, autoįvykiams, nudegimams, sąmonės netekimui/apalpimui, staigios kūdikių mirties sindromui, skendimui, springimui, praradus sąmonę ir nekvėpuojant. Čia rasite ir video pokalbį „Vaikų ligos – Q&A” (1:18 val.) su šeimos gydytoja ir sertifikuota miego konsultante Vytene Menkevičiene.

 

8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio laikas lauke ir išvykos

Ką vertėtų žinoti renkantis sportinį vežimėlį ir vyresnės amžiaus grupės automobilinę kėdutę, vaiko (ne)noras sėdėti vežime ar kėdutėje bei kas gali padėti, pasiteisinusios veiklos lauke, pasiteisinę daiktai lauke ir išvykoms vasarą, vaiko miegas per išvykas, praktiški patarimai kelionei į pajūrį, kodėl keliauti verta, pirmieji kūdikio dokumentai, ką vertėtų žinoti apie nešiokles, kūdikio daiktų krepšelis, lankytinos vietos su kūdikiais ir naudingi IG profiliai.

 

Kūdikio dantų dygimas, priežiūra ir sveikata

🎥 Video paskaita „Vaikų dantų priežiūra ir sveikata“ (1:57 val.). Paskaitoje vaikų odontologė Erika Mažeikė aptars dažniausiai šeimoms kylančius klausimus ir aktualiausias temas apie apie vaikų dantų priežiūrą ir sveikatą: dantų dygimas, dantų valymas, dantų traumos, žalingi įpročiai ir tinkama mityba dantims. Paskaitos pristatymas:

 

8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio apranga

8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikio dydžių gairės, šliaužimui/ropojimui/stovėjimui pritaikyta apranga, praktiškiausia apranga namuose, ką vertėtų žinoti apie pirmuosius batukus, praktiški patarimai renkantis pirmus batus, mums labiausiai pasiteisinę batai įvairiems sezonams, miego drabužiai, labiausiai pasiteisinę pirštinės/kepurės, patarimai įsigyjant kombinezoną, labiausiai pasiteisinę kombinezonai, aprangos pagal temperatūrą paruoštukas, patarimai apsiperkant, organizacijos patarimai.

 

Tėvai

✅ Peržiūrėta ir parengta su psichologe bei gydytoja akušere ginekologe.

Tėvų emocijų svarba, kaip reguliuoti savo emocijas, kaip rasti laiko sau, tėvų tarpusavio santykiai, mamos psichologinė savijauta nutraukiant žindymą, psichologinė sveikata po gimdymo, pogimdyminė depresija, pagalbos kontaktai, pasiteisinę dalykai sunkesniais periodais, kaip taisyklingai nešioti ir kilnoti kūdikį saugant save, intymus gyvenimas po gimdymo.

 

Į klausimus atsakanti specialistų komanda

Rinkinyje galėsite užduoti jums aktualius bendro pobūdžio klausimus apie 8, 9, 10 ir 11 mėnesių kūdikį įvairiems specialistams raštu: šeimos gydytojai, akušerei ir žindymo specialistei, gydytojai-mokslininkei, kineziterapeutei, ergoterapeutei, edukologei, miego specialistei ir pagarbios tėvystės koučerei, gydytojai odontologei, dietistei, suaugusiųjų psichologėms, vaikų ir paauglių psichologei, šeimos ir porų psichologei bei karjeros konsultantei, gydytojai akušerei ginekologei.

 

Uždara Facebook grupė šeimoms

Visos rinkinius įsigijusios šeimos taip pat yra kviečiamos prisijungti prie uždaros Facebook grupės, kur jaukiame tėvų rate galima diskutuoti jus dominančiais klausimais, dalintis asmeninėmis patirtimis ir klausti, kai kas nors neramina.

 

Ką apie rinkinius pasakoja šeimos?

Visus atsiliepimus galite skaityti čia. Keletas jų:

 

Dovanokite rinkinį šeimai su 7-8 mėnesių vaiku

Įsigykite dovanų kuponą ir per 2 darbo dienas gausite kuponą PDF formatu, kurį galėsite padovanoti šeimai.

 

21 specialistas

 

Informacinis rinkinys parengtas su:

💛 Šeimos gydytoja – Aksana Platūkienė

💛 Gydytoja dietologė ir IBCLC laktacijos konsultantė – Barbora Jarašūnė (jarasune.lt)

💛 Dietistė – Vaida Kurpienė (vaikumityba.lt)

💛 Vaikų psichologė – Simona Velikienė (velikiene.site)

💛 Gydytoja odontologė – Daiva Pociūtė (@apievaikudantis)

💛 Gydytoja vaikų odontologė – Erika Mažeikė

💛 Vaikų ortopedė-traumatologė – Raimonda Valaikaitė (naturoti.lt)

💛 Skubios medicinos pagalbos specialistė – Akvilė Sabaliauskaitė

💛 Gydytoja dietologė ir IBCLC laktacijos konsultantė – Barbora Jarašūnė (jarasune.lt)

💛 Akušerė ir žindymo konsultantė – Ieva Girdvainienė (gandrolizdas.lt)

💛 Edukologė – Jovita Starkutė (@jovita.starkute, @familylabacademy)

💛 Mokytoja – Lina Dumbliauskienė (@dumbliauskiene.lina, @familylabacademy)

💛 Logopedė-logoterapeutė – Viktorija Bartkevičienė (@zuikiuola)

💛 Logoterapeutė – Edita Akstinavičienė (@edita.aksti)

💛 Lytiškumo ugdymo ekspertė – Akvilė Giniotaitė (Ne Kopūstų Vaikai)

💛 Kineziterapeutė – Miglė Datenytė (@physiobabies)

💛 Ergoterapeutė – Jovita Mincė (@mazuju_ergoterapija)

💛 Ergoterapeutė – Edita Kalašnikovienė (@benefitsoftherapy)

💛 Šeimos gydytoja ir sertifikuota miego konsultantė – Vytenė Menkevičienė (@kiskiai_sapnuoja)

💛 Muzikos ir šokio pedagogė – Gintarė Kemeklienė (@soliopamoka)

💛 Psichologijos studija – „Natūrali Motinystė“ (@naturali_motinyste)

Atsiliepimai

Kaina 129,00 62,00
Prisijungę 320 nariai
Autorius 21 specialistas
Formatas 📚 Žinios + 🎥 Video paskaitos + 🆘 Atsakantys specialistai + ❤️ Šeimų grupė
Kalba Lietuvių k.
Peržiūra Neribota