Laukiame tavęs TĖVŲ KLUBE 💛

Tinklaraštis

Miego regresas – kas tai ir kaip pasireiškia?

Miego regresas
Kūdikis (1-12 mėn) / Vaikų miegas

Miego regresas – kas tai ir kaip pasireiškia?

✅ Parengta su „augantiseima.lt“ edukacinės platformos specialistų komanda

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Kas yra miego regresija?

Miego regresas (arba miego regresija) – tai laikotarpis, kuris dažniausiai trunka 2-6 savaites. Miego regresas pasireiškia pasikeitusiu ar suprastėjusiu kūdikio miegu. Įdomu, kad tai neturi nieko bendro su regresu, anaiptol – daugiau sąsajų yra su progresu vaiko raidoje.

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Miego regresas – kaip padėti kūdikiui ir sau:

  • Miego regresas kūdikiui yra taip pat sunkiai išgyvenamas kaip ir tėvams, tad šiuo metu svarbiausia – abipusis artumas ir palaikymas;
  • Kūdikių miego regresas gali padidinti mažylio norą būti arti jūsų ir žįsti, tad labai svarbu tai jautriai atliepti ir atsižvelgti į mažylio poreikį žįsti tada, kai jam to norisi;
  • Nebijokite savo miego aplinkos ar migdymo būdų keisti – šiuo metu svarbiausia susikurti sąlygas, kurios padėtų šį laikiną etapą kuo lengviau ir patogiau išbūti. O miego regresijai pasibaigus galėsite grįžti prie įprasto ritmo.
  • Stebėkite ar kūdikis nerodo pasiruošimo ženklų atsisakyti vieno dienos miego – tai gali miego regresijos laikotarpį apsunkinti;
  • Kūdikio miego regresija į šeimos ir vaiko gyvenimą įneša daug nepastovumo ir pokyčių, todėl rekomenduojama užtikrinti, kad šiuo metu nebūtų įvedami kiti pokyčiai, susiję su vaiko miegu ar rutina;
  • Svarbu stengtis patenkinti kūdikio sotumo jausmą dienos metu, kad naktys būtų kiek įmanoma ramesnės;
  • Kūdikio miego regresas iššaukia ne tik didesnį kūdikio irzlumą, bet ir didesnį tėvų nuovargį. Tad kūdikio miego metu stenkitės pailsėti kartu bei nebijokite kreiptis pagalbos į šeimos narius. Tiek kūdikiui, tiek patiems tėvams yra svarbi gera psichologinė būsena.

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Miego regresas 4 mėnesių kūdikiui

Jau anksčiau galėjote pastebėti jautresnių mažylio miego periodų dėl vykstančių augimo ir raidos šuolių bei kitų pokyčių. Tačiau miego regresija 4 mėnesių kūdikius aplanko išties dažnai ir su tuo susiduria daugelis šeimų. Šis miego regresas yra siejamas su besikeičiančiu kūdikio miego ciklu, tad miego pokyčiai gali būti akivaizdžiai pastebimi.

Miego regresas 4 mėnesių kūdikiui pasireiškia: 

  • 4 mėnesių miego regresas sudrumsčia kūdikio dienotvarkę, tad mažylis gali eiti miegoti anksčiau arba vėliau;
  • 4 mėnesių miego regresija skatina dažnesnį kūdikių budimą žįsti;
  • Mažylis gali pradėti prabusti iškritus čiulptukui;
  • 4 mėnesių miego regresas kūdikiui iššaukia didesnį irzlumą;
  • Kūdikių miego regresas sukelia didesnius sunkumus bandant užmigdyti mažylį.

👉 Daugiau apie 4 mėnesių miego regresą

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

8-10 mėnesio miego regresija

Ši miego regresija yra siejama su aktyvia smegenų veikla ir naujais kūdikio įgūdžiais. Kadangi mažyliai skirtingu metu įvaldo naujus įgūdžius, miego regresas gali svyruoti nuo 8 iki 10 mėnesio. Šis ir tolimesni miego regresijos periodai pasireiškia tokiais pačiais požymiais.

👉 Daugiau apie 8-10 mėnesių miego regresą

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

12 mėnesių miego regresas

Ši regresija siejama su vaikščiojimo pradžia, todėl kai kuriems vaikučiams gali pasireikšti anksčiau arba vėliau nei 12 mėnesių.

👉 Daugiau apie 12 mėnesių miego regresą

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

18 mėnesių miego regresas

Miego regresas 18 mėnesių siejamas su hormoniniais pokyčiais, besikeičiančiu suvokimu, aktyvėjančia kalba, augančiu savarankiškumu, todėl kai kuriems vaikučiams gali pasireikšti anksčiau arba vėliau.

👉 Daugiau apie 18 mėnesių miego regresą


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *