Laukiame tavęs TĖVŲ KLUBE 💛

Tinklaraštis

Kraujavimas po gimdymo: kas yra normalu ir kas ne?

Kraujavimas po gimdymo
Atsistatymas po gimdymo

Kraujavimas po gimdymo: kas yra normalu ir kas ne?

✅ Parengta su gydytoja akušere ginekologe Akvile Vilkaitiene

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Kraujavimas po gimdymo (lochijos)

Pagimdžiusios moters organizme toliau vyksta daug pokyčių. Vienas tokių – gimdos valymasis po gimdymo. Tuo metu, kai moters gimda valosi, iš jos išteka išskyros su kraujo ir placentos likučių priemaišomis. Dar kitaip vadinamomis lochijomis. 

Kraujavimas po gimdymo yra būdingas nuo 4 iki 6 savaičių. Pirmomis dienomis kraujavimas būna intensyvesnis ir išskyros skaisčiai raudonos spalvos. Apytiksliai per parą pasišalina nuo 150 iki 300 ml. lochijų.

Po gimdymo kraujavimas ties 3 savaite pradeda mažėti ir lieka patepliojimas ar lengvesnis kraujavimas, kuris labai panašus į besibaigiančias mėnesines. Šis laikotarpis gali trukti iki 6 savaitės. 

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Kraujavimas po gimdymo:

  • Pirma para po gimdymo. Lochijos būna gausios ir ryškiai raudonos. Gali pasitaikyti su krešulių priemaišomis panašiomis į vynuogės dydžio. 
  • 1 savaitė po gimdymo. Išskyrų spalva blanksta ir jos tampa tamsiai rudos spalvos ar šviesiai rožinės. Gausumas mažėja lyginant su pradžia. Kraujavimas gali būti kaip per gausias mėnesines.
  • 2 savaitės po gimdymo. Išskyrų (lochijų) kiekis ženkliai mažėja, per dieną gali prireikti vos kelių paketų. Gali pasitaikyti intensyvesnis kraujavimas po didesnio fizinio krūvio.
  • 3-4 savaitė po gimdymo. Išskyros tampa balkšvos spalvos. Nežindančios mamos šiuo metu gali sulaukti pirmųjų menstruacijų.
  • 6 savaitės po gimdymo. Išskyros gelsvos, balkšvos arba jų nebėra iš viso.

Svarbu neišsigąsti, jeigu kraujavimas po gimdymo – krešuliai pasirodo dydžio su lyg vynuoge ar šiek tiek didesni. Sunerimti ir pasirodyti prižiūrinčiam akušeriui – ginekologui reikia, kai krešuliai tampa didesni nei citrinos dydžio, jaučiami stiprūs gimdos skausmai.

Taip pat svarbu pastebėti ir nurimti jeigu kraujavimas po gimdymo – šviežias kraujas pasirodo po intensyvesnio fizinio krūvio, greitesnio vaikščiojimo. Rekomenduojama daugiau ilsėtis atsistatymo metu ir į sportą grįžti palaipsniui ir palengva.

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Kada reikėtų kreiptis pas prižiūrintį akušerį – ginekologą, kai:

  • Sumažėjus lochijų kiekiui pasirodo vėl šviežias ir raudonas kraujas;
  • Atsiranda pūlinių ir nemalonus kvapas;
  • Atsiranda kraujo krešulių didesnių nei slyvos dydžio;
  • Atsiranda šaltkrėtis ir karščiavimas;
  • Atsiranda stiprus skausmas pilvo apačioje;
  • Po gimdymo visiškai nėra lochijų;
  • Paketą reikia keisti dažniau nei kas valandą;
  • Atsiranda pykinimas, bendras silpnumas ir svaigsta galva.

Jeigu jaučiate bent vieną iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės pas artimiausią gydytoją. Šie požymiai rodo gimdos uždegimą, kuris negydomas gali progresuoti ir sukelti dar didesnių komplikacijų.

Svarbu pastebėti ir nepainioti gimdos skausmų su vykstančia involiucija (gimdos susitraukimais) po gimdymo. Tai natūralus reiškinys, kurio intensyvumas dažniausiai priklauso nuo gimdymų skaičiaus. Pastebima, kad kuo daugiau moteris yra turėjusi gimdymų, tuo labiau ji jaučia gimdos susitraukimus. Dažniausiai jie yra jaučiami žindant kūdikį. Esant galimybei rekomenduojama gulėti ant pilvo – tai gali padėti sumažinti nemalonius pojūčius ir tuo pačiu pagreitina gimdos valymąsi.

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Norite sužinoti apie sklandų atsistatymą po gimdymo?

Kviečiame žiūrėti video paskaitą su akušere ginekologe Akvile Vilkaitiene, kurioje gydytoja aptars ką vertėtų žinoti apie atsistatymą po gimdymo kiekvienai mamai, kokie yra dažniausiai šeimoms kylantys klausimai ir sunkumai, į kokius pavojaus ženklus reikėtų nenumoti ranka ir patars kaip atsistatyti po gimdymo kuo sklandžiau.

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Jums taip pat gali patikti:

augantiseima.lt/klubas


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *