Laukiame tavęs TĖVŲ KLUBE 💛

Tinklaraštis

Kūdikių ir vaikų dantų dygimas – ką vertėtų žinoti?

Dantų dygimas
Kūdikis (1-12 mėn) / Vaiko sveikata

Kūdikių ir vaikų dantų dygimas – ką vertėtų žinoti?

✅ Parengta su gydytoja vaikų odontologe Erika Mažeike

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Kūdikio dantų dygimas

Dažniausiai pirmieji kūdikio dantukai išdygsta apie 6 mėnesį. Tačiau yra atvejų, kad pieniniai dantys pradeda dygti 2 mėnesį, o kitiems gali nepasirodyti ir iki pirmojo gimtadienio. 

Jeigu iki 1 metų neišdygo nei vienas dantis, reikėtų nuvykti apžiūrai ir konsultacijai pas odontologą.

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Kada dygsta kokie dantys?

Vaikų dantų dygimas pasireiškia labai skirtingai. Vieniems pieniniai dantys dygsta sparčiau, kitiems lėčiau. Bendrinės dantų dygimo gairės:

  • ​​7-9 mėn. vaikai turi 4 centrinius dantis.
  • 10-12 mėn. vaikai turi apie 8 dantis, išdygsta visi kandžiai apačioje ir viršuje.
  • 12-16 mėn. vaikams išdygsta pirmieji krūminiai dantys.
  • 16-20 mėn. vaikams išdygsta iltiniai dantys.
  • 24-30 mėn. vaikams sudygsta paskutiniai krūminiai dantys pačiame gale.
  • Maždaug iki 3 metų vaiko burnoje išdygsta visi pieniniai dantys (viso 20).

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Dantų dygimo požymiai

Jeigu jaučiamas dantenų diskomfortas, praplatėjęs dantų lankas, padidėja seilėtekis, suaktyvėja kandžiojimas, pastebimas ausų ir žandų trynimas, susilpnėja imunitetas, tai gali reikšti, kad dygsta dantys.

Dantų dygimas vieniems vaikams nesukelia jokio diskomforto, o kitiems tampa ir ypač sunkiu gyvenimo laikotarpiu. Dantukų dygimas  gali pasireikšti kartu su lengva temperatūra, lengva sloga, vidurių paleidimu, irzlumu, apetito stoka, nes dygstant dantims gali kiek nusilpti imunitetas, tad pasireiškus tokiems požymiams, geriausia būtų pasikonsultuoti su vaiką prižiūrinčiu gydytoju, kuris įvertins situaciją.

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Dantų dygimo diskomforto palengvinimas

Dantukai, kurie paprastai gali sukelti didesnį diskomforto jausmą jiems dygstant – iltinis ir krūminis dantis. Diskomfortą palengvinti gali vėsus maistas (jeigu vaikas jau primaitinamas), šaltas kramtukas, dažnesnis žindymas, nuskausminamieji geliai dantenoms ar poreikiui esant gydytojo paskirti nuskausminamieji vaistai.

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Norite sužinoti daugiau apie kūdikių ir vaikų dantų priežiūrą?

Šeimas, auginančias 0-10+ metų vaikus, kviečiame žiūrėti išsamią video paskaitą „Vaikų dantų priežiūra ir sveikata“ su gydytoja vaikų odontologe Erika Mažeike, kurioje rasite visus atsakymus apie vaikų dantų priežiūrą ir sveikatą. Paskaitoje specialistė aptars ką vertėtų žinoti apie kūdikių ir vaikų dantų dygimą, kaip tinkamai valyti ir prižiūrėti dantukus nuo kūdikystės ir vaikui augant, kokios priemonės pasiteisina labiausiai, kaip prisijaukinti dantų valymą, kokia yra mitybos reikšmė dantų sveikatai ir kokius produktus vertėtų įtraukti į mažylio racioną, kaip tinkamai elgtis įvykus dantų traumai, kokios įtakos dantims turi įvairūs žalingi įpročiai ir dar daug visko!


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *