Sutaupyk su TĖVŲ KLUBU 💛

Tinklaraštis

Skaitymas vaikams: Kaip skaityti, kad kūdikius ir vaikus sudomintume?

Skaitymas vaikams
Knygos vaikams / Lavinimas

Skaitymas vaikams: Kaip skaityti, kad kūdikius ir vaikus sudomintume?

Pedagogė @pirmakartmama pataria – kaip turėtų vykti skaitymas vaikams, kad sudomintume mažylius? Įraše rasite 5 praktiškus Gretos patarimus.

Skaitydami veskite pirštu tekstą

Vedant tekstą pirštu, net nemokantis skaityti vaikas, mokosi skaitymo pradmenų. Jis sužino, jog tekstas skaitomas iš kairės į dešinę. Taip pat gali pastebėti atskirus žodžius ir sakinių skyrybą.

Knygos personažus įgarsinkite skirtingais balsais

Jei knygoje kalba meška ar dramblys, kalbame storu žemu balsu, tuo tarpu pelytei parenkame ploną ir aukštą. Keičiant balso tembrą, vaikas bus ilgesnį laiką įsitraukęs, o skaitomas tekstas nepabos.

Aptarkite iliustracijas

Knygos vaikams lygiai taip pat knygos kūdikiams iliustruojamos gražiausiais piešiniais – išnaudokite tai. Su vaiku galima pasikalbėti apie tai, ką mato puslapyje, kokios spalvos, kokie personažai vyrauja. Jei yra daugiau nei vienas panašus objektas (gėlės, drugeliai, paukščiai, akmenukai, žmonės), galime juos suskaičiuoti. Taip pat panašius objektus lyginti tarpusavyje (kuris drugelis didesnis?). Taip įtrauksime vaiką ne tik į istoriją, bet ir į iliustracijų pasaulį, skatinsime ilgiau tyrinėti knygelę ir atrasti kažką naujo ir netikėto.

Fantazuokite apie tai, kas įvyks toliau

Jei knygos personažas užmigo, galime padiskutuoti, ką sapnavo. Jei kitas veikėjas pamatė savo draugą nelaimėje, aptarkime, kokie galimi draugo gelbėjimo būdai. Toks kalbėjimasis skatina geresnį teksto suvokimą ir įsijautimą į siužetą bei veikėjų nuotykius.

Skaitykite kasdien

Skaitymas vaikams turi didžiulę naudą – plečia žodyną, skatina kūrybiškumą nuo mažų dienų. Tas skaitykite kasdien – taip tai taps ne viena iš daugelio veiklų, o neatskiriama jūsų šeimos kasdienybės dalis.