1 naujagimio mėnuo

1 naujagimio mėnuo

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.augantiseima.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (50)

 1. loretass

  Sveiki iškilo keli klausimai dėl kūdikio priežiūros: Kada vaikuty reik pradėti maudyti su šampūnu ir dušo žele aišku su jam skirta? Nusipirkau kremą pleiskanų luobeliui šalinti ir ten rašoma palikti per nakty ar tai saugu? Ar ant šlapios galvutės tepti ar ryte užtenka nuplauti su vandeniu? Visada buvau prieš šlapias servėtėles ir sakiau kas kartą po vystyklų keitimo nuplausiu po tekančiu vandeniu bet pas mus labai kalkėtas vanduo ar vaikučiui nepakenks? Ir būtų paskutinis klausimas dėl valymo mergaitėms iššorines lytines lūpas reik valyti link sėdmenų bet vidinės pusės nereik valyti noriu paklausti o kodėl nereik?

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, šeimos gydytojos A. Platūkienės atsakymas:
   “Naujagimiams šampūnų naudoti tikrai nereikia, su spec. kūdikių prausikliu prausti vieną kartą per savaitę, kitus kartus jei yra poreikis maudyti – tai su paprastu vandeniu, kaži ar naujagimiui tikrai jau yra luobelė užsidėjusi, kurią reikia šalinti, būtų gerai kontaktinė apžiūra 🙂 Taip pat, kai jau bus luobas, geriau rinktis kuo natūralesnį produktą, su kuo mažiau priedų – luobo drėkinimui ir jo nuėmimui. Dėl servetėlių, vengti jų reikėtų, jei neįmanoma – water wipes yra vandens pagrindo ir geriau nei servetėlės su kvapais ir kt priedais. Tačiau vėlgi – geriausiai paprastas vanduo. Lytinių lūpų vidinės pusės nereikia valyti dėl išsausėjimo rizikos, didesnės infekcijų tikimybės ir iš to sekančio mažųjų lytinių lūpų suaugimo rizkos. Švelniai parausti, su tekančiu paprastu vandeniu nuo viršaus link užpakaliuko.”

 2. Sekunda

  Sveiki, o kaip geriausia dezinfekuoti visus įsigytus žaisliukus (pvz.: barškučius, kramtukus) vaikui?

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, šeimos gyd. A. Platūkienės atsakymas:
   “Su karštu vandeniu ir muilu nuplauti :)”

 3. Juste123

  Sveiki, klausimas seimos gydytojai. Kudikiui yra 3 savaites, maitinamas motinos pienu. Jau dvi paros kaip pasitustino karta per para, gausiai. Neramina tai, kad anksciau tustinosi dazniau, apie 5 kartus per para. Ar tai normalu, kad tustinimasis taip suretejo?
  Slapinasi daznai (apie 6 kartus), slapimas skaidrios spalvos.

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, šeimos gyd. A. Platūkienės atsakymas:
   “Sveiki, normalu”

 4. Toma.Va

  Sveiki. Klausimas šeimos gydytojai. 3sav. žindomam kūdikiui pradėjo pūsti pilvelį. Su pilvo pūtimu pasirodė ir gleivės išmatose (įpraatai tuštinasi grūdeliais, garstyčių spalva, kartais žalsvesne) . Kartais gleivių daugiau, kartais mažiau. Tad klausimas, ar tos gleivės kūdikio išmatose yra normalu, ar visgi reikia daryti išmatų tyrimą?

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, šeimos gyd. atsakymas įvertinus jūsų atsiųstas nuotraukas:
   “Išmatų tyrimo daryti kol kas nereikia, nes išmatos normalios”.

Rodyti daugiau