1 naujagimio mėnuo

1 naujagimio mėnuo

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.augantiseima.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (14)

 1. Ausra Mazuliene

  Sveiki. Klausimas akuserei – po gimdymo beveik menuo, bet vis dar kraujuoju (sviezias kraujas) ir isskyros nesvieseja. Darytas CP. Ar reiktu susirupinti? Aciu.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, Aušra, siunčiame akušerės ginekologės Akvilės Vilkaitienės atsakymą:
   “Paprastai po cezario pjūvio kraujavimas turėtų mažėti ir baigtis 4-6sav bėgyje. Jei taip nėra, ir nestebimas išskyrų šviesėjimas, ar kraujavimo gausumo mažėjimas, rekomenduočiau nuvykti konsultacijai pas ginekologą. Turėtų būti atliktas ultragarsinis tyrimas įvertinimui ir būklės patikslinimui.”

 2. Inga Samson

  Laba diena, norėčiau paklausti dviejų klausimų. Kiek laiko per dieną gali/turi būdrauti savaitės laiko naujagimis? Ir ar reikia namuose naujagimiui dėti kepurytę? Dėkui už atsakymus.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, Inga, siunčiame atsakymus:

   1. Būdravimo laikas. Remiantis literatūra, vidutinė būdravimo tarp miegų trukmė iki 3 mėnesių yra 1-1.5val, taigi pirmą mėnesį naujagimis būdraus apie 1 valandą tarp miegų, o miego trukmė per parą susidaro į 16-18 val. Tad atitinkamai per parą naujagimiai vidutiniškai būdrauja apie 6-8val. Tačiau labai svarbu turėti mintyje, kad miego trukmė per parą tarp vaikų gali svyruoti nuo 9-10 val. iki 19val., taigi ir būdravimo laikas gali būti toks pats stipriai svyruojantis. Paprastai specialistai atskreipia dėmesį, kad jeigu mažylis yra žvalus, linksmas, tinkamai priauga svorio, rūpintis dėl būdravimo trukmės nevertėtų.
   2. Kepurytė namuose. Remiantis šeimos gydytojos rekomendacija, paprastai naujagimiui namuose dėvėti kepurytės tikrai nėra būtina.

Rodyti daugiau