🔥 Renkama grupė į 2-4 m. tėvystės programą

1 naujagimio mėnuo

1 naujagimio mėnuo

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.augantiseima.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (64)

 1. Eg1e

  Sveiki.
  Klausimą norėčiau užduoti gyd. Barborai dėl žindymo.
  Šiuo metu vaikeliui 3mėn., tačiau problemą turime nuo pat gimimo. Vaikelis gausiai atpilinėja ir, manau, kad taip yra dėl to, kad žindant vaikelis priryja daug oro. Žindant visuomet stebiu, kad vaikelis būtų teisingai apžiojęs krūtį (galva atlošta, smakras įsirėmęs į krūtį, lūpos išsivertę į išorę). Žindymo metu nestebiu, kad pienas tekėtų pro lūpų kraštus, tik pieno atleidimo metu pradedu girdėti, kad vaikelis pieną pradeda ryti itin dideliais gurkšniais. Tiesa, turiu paminėti, kad turiu stiprų pieno atleidimo refleksą. Ar stiprus pieno atleidimas gali turėti įtakos tam, kad žindant vaikelis prigaudo oro, ar vis dėlto, tai rodo neteisingą krūties apžiojimą?

  Dėkoju už atsakymą.

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, siunčiame B. Jarašūnės atsakymą:

   “Laba diena,

   džiaugiuosi, jog žindote savo kūdikį ir tai, jog turite daug žinių apie žindymą, taisyklingą krūties apžiojimą.
   Taip, pagal jūsų aprašytą situaciją viena iš oro pririjimo priežasčių tikrai galėtų būti stipri pieno srovė pieno paleidimo reflekso pradžioje.
   Tokiu atveju rekomenduojama išbandyti žindymo pozicijas, kai vaikas virš mamos, o ne krūtis virš vaiko.
   Pvz.:
   https://www.augantiseima.lt/wp-content/uploads/2023/05/Screenshot-2023-05-22-at-09.56.19.png

   Taip pat prasidėjus intensyviam pieno paleidimui gali būti naudinga ištraukti krūtį iš burnos ir leisti, kad stipriausia srovė nubėgtų į rankšluostuką, tuomet krūtį vėl duoti kūdikiui. Kartais moterims padeda šiek tiek nutraukti pieno prieš žindymą.
   Jeigu šie pradiniai patarimai nepakeistų situacijos – rekomenduoju kreiptis į sertifikuotą žindymo specialistę tolesnei pagalbai.

   Pagarbiai

   Barbora Jarašūnė
   gydytoja dietologė • IBCLC”

Rodyti daugiau