Laukiame tavęs TĖVŲ KLUBE 💛

Tinklaraštis

Informacinis rinkinys: 5 mėnesių kūdikis, 6 mėnesių kūdikis ir 7 mėnesių kūdikis

5-6-7 kudikio menuo_120procentu_lt-0d
Informaciniai rinkiniai tėvams / Kūdikis (1-12 mėn)

Informacinis rinkinys: 5 mėnesių kūdikis, 6 mėnesių kūdikis ir 7 mėnesių kūdikis

Bėgant mėnesiams su Liepa, vienas kitą vijo pokyčiai ir nauji klausimai. Vos susidėliojome jautrų mažylės miegą, štai čia ir miego regresija bei pirmieji dantys, o su jais ir nauji miego iššūkiai. Tik apsipratome su žindymu – čia jau laikas ruoštis ir primaitinimui. Kiek naktinių Google paieškų buvo suvesta, kiek vaiko dienos miegų atiduota ieškant informacijos tarp skaitinių ir straipsnių. Todėl nuoširdžiai tikiuosi, kad šis rinkinys jums tėvystės kelionę nors kiek palengvins, sutaupys laiko ieškant atsakymų ir atneš ramybės.

Informacinis rinkinys “5, 6 ir 7  kūdikio mėnuo” labiausiai pravers šeimoms su 16-28 savaičių kūdikiais. Apžvelgsime kūdikio raidą, miegą, lavinimą, žindymą ir maitinimą, primaitinimo pradžią, augimo bei raidos šuolius, ryšį su kūdikiu įvairiais tarpsniais, dantų dygimą ir jų priežiūrą, aprangą, kasdienę priežiūrą, pasiteisinusius pirkinius. Viso daugiau nei 200 puslapių žinių bei patarimų, surinktų atliekant įvairių šaltinių analizę. Įsigiję rinkinį taip pat gausite priėjimą prie uždaros Facebook grupės šeimoms ir galimybę raštu užduoti 5, 6 ir 7 mėnesių kūdikio klausimus specialistams: vaikų gydytojai, akušerei, žindymo konsultantei, gydytojai-mokslininkei, kineziterapeutei, ergoterapeutei, miego specialistei, gydytojai odontologei, dietistei bei įvairioms psichologėms.

Kartu atsakysime į daugelį dažniausiai kylančių klausimų, remiantis įvairių šaltinių apžvalga. Pabandysiu jums įkvėpti praktiškų ir patikrintų idėjų, o į likusius klausimus atsakys patikimi specialistai ir taip bendromis jėgomis užvesime Jus ant tinkamo kelio 💛.

Ką rasite informaciniame rinkinyje “5, 6 ir 7 kūdikio mėnuo”?

 

5 kūdikio mėnuo (17-20 kūdikio savaitė):

Ko tikėtis artėjant prie 5 mėnesių kūdikio sukakčiai, kaip padėti tinkamai vystytis raidai, raudonos raidos vėliavos. 5 mėnesių kūdikis ir miegas – mėnesio miego gairės ir būdravimo laikas. 5 mėnesių kūdikio žindymas ir maitinimas – mėnesio ypatumai. 5 mėnesių kūdikis ir lavinimas – idėjos mėnesio veikloms pagal kūdikio raidą.

 

6 kūdikio mėnuo (21-24 kūdikio savaitė):

6 mėnesių kūdikio raida – kas vyks, kaip padėti pasieki reikiamus raidos įvykius ir į ką atkreipti dėmesį, raudonos raidos vėliavos. 6 mėnesių kūdikio miego bei būdravimo gairės ir miego įpročiai. 6 mėnesių kūdikio žindymas ir maitinimas – mėnesio ypatumai, primaitinimo pradžia ir kaip tai suderinti tinkamai. 6 mėnesių kūdikio lavinimo veiklų idėjos pagal kūdikio raidą.

 

7 kūdikio mėnuo (25-28 kūdikio savaitė):

Kokius raidos įvykius mažylis pasieks 7 savo mėnesį, kaip tėvai gali padėti ir į ką vertėtų atkreipti dėmesį. 7 mėnesių kūdikio miego informacija bei ką vertėtų žinoti norint keisti miego įpročius. 7 mėnesių kūdikio žindymas, maitinimas ir primaitinimas. Kūdikio lavinimo veiklų idėjos pagal 7 mėnesių kūdikio raidą.

 

Bendros temos 5, 6, 7 kūdikio mėnesiams:

  • Kūdikio raida. Kiekvieno mėnesio raidos įvykiai, kaip padėti kūdikiui vystytis tinkamai, ko tikėtis per gydytojo apžiūras, raudonos raidos vėliavos, literatūros rekomendacijos sekti raidai. ✅  Peržiūrėta kineziterapeutės, Miglės Datenytės.
  • Kūdikio miegas. Kiekvieno mėnesio miego gairės ir ypatumai, miego regresija, miego įpročiai, kaip tinkamai įvesti miego pokyčius, 4 metodai mokant užmigti savarankiškai bei jų privalumai ir trūkumai, kūdikių miego skirtumai, miego trūkumo ženklai, ką daryti su trumpais miegais (30-45 min.), migdymo nakčiai laikas bėgant mėnesiams, ko realu tikėtis iš nakties miego, ankstyvi atsibudimai ryte, patarimai gilesniam ir kokybiškesniam kūdikio miegui, saugaus miego gairės, SKMS prevencija, miegas vienoje lovoje (privalumai ir trūkumai), kada laikas atsisakyti vieno dienos miego ir kaip tai padaryti lengvai bei sklandžiai. ✅  Peržiūrėta sertifikuotos miego konsultantės.
  • Kūdikio lavinimas. Lavinimo veiklų idėjos pagal raidą kiekvienam mėnesiui, ką svarbu žinoti renkantis žaislus, žaislų idėjos, kiek turėtų būti lavinamas kūdikis, žaislų rotacija, laisvas žaidimas, socialinių įgūdžių lavinimas, didelės kūdikio emocijos, kaip tinkamai panaudoti gestus, lavinimas pagal pagarbios tėvystės principus, lavinimo priemonės. ✅  Peržiūrėta ergoterapeutės, Editos Kalašnikovienės.
  • Kūdikio dantų dygimas ir dantų priežiūra. Kada dygsta dantys, dantų dygimo požymiai, dantų dygimo procesas, kaip palengvinti dantų dygimą, žindymas bei naktinis maitinimas pasirodžius dantukams, kada pradėti valyti dantis ir kaip tai daryti taisyklingai, dantų valymo priemonės, kaip išsirinkti dantų šepetėlį, tinkamas dantų pastos kiekis, kaip prisijaukinti dantų valymą. ✅ Peržiūrėta gydytojos vaikų odontologės, Erikos Mažeikės ✅ Peržiūrėta gydytojos odontologės, Daivos Pociūtės.
  • Kūdikio primaitinimas. Ką vertėtų žinoti apie primaitinimo gaires, pasiruošimas primaitinimui, kada pradėti primaitinimą, kada primaitinti, o kada žindyti, nuo kokio produkto pradėti, kiek maitinti, ką po ko įvesti, vanduo primaitinant, kaip paruošti maistą primaitinimui, garinimo priemonės, vaiko vedamas primaitinimas (BLW) – privalumai ir trūkumai, žiaugčiojimas ir springimas -kaip atskirti, springimo riziką didinantis maistas, alergenai ir kaip įvesti juos, ko vengti, savarankiškas valgymas, atsisakymas valgyti, produktų pasirinkimas, šaldymas ir šildymas, maitinimo aplinka, pasiteisinę primaitinimo priemonės, literatūros rekomendacijos. ✅  Peržiūrėta dietistės, Vaidos Kurpienės.
  • Kūdikio žindymas ir maitinimas. Kiekvieno mėnesio žindymo dažnumas, sunkesni žindymo periodai, žindymo trukmės rekomendacijos, žindymo nauda, dėl kokių priežasčių kūdikis gali atsisakyti žįsti, ką svarbu žinoti apie praviras lūpas, ar kūdikiui reikalingas vanduo, ką vertėtų žinoti apie žindymo literatūrą ir rekomendacijos, buteliukas ir čiulptukas (už ir prieš), kaip nesuklysti renkantis žindymo konsultantę, kur pasitikrinti ar vaistai saugūs žindančiai mamai, žindančios mamos mityba. ✅  Peržiūrėta akušerės ir žindymo konsultantės, Ievos Girdvainienės.
  • Kūdikio augimo bei raidos šuoliai. Kiekvieno mėnesio augimo ir raidos šuolių laikotarpiai, kaip atskirti augimo šuolį nuo raidos šuolio, kada galima tikėtis lengvesnių periodų, ko tikėtis kiekvieno raidos šuolio metu, kaip tuo metu elgtis ir kaip galite šiems periodams tinkamai pasiruošti.
  • Ryšys su kūdikiu. “Taip” aplinkos kūrimas, išsiskyrimo nerimas, kaip tinkamai brėžti ribas, tinkami pagyrimai, itin jautraus kūdikio auginimo niuansai, kodėl svarbu kalbėtis nuo pirmų dienų, kokią įtaką tai turi smegenų vystymuisi, kaip tai daryti teisingai ir efektyviai, patarimai norintiems daugiau kalbėti, bet nežinantiems kaip, kas yra svarbiausia tvirtam ryšiui su kūdikiu, kokį vaidmenį vaidina tėvų emocinė savijauta, kaip vyksta dėmesingas tėvų bendravimas su kūdikiu, pagarbios tėvystės principai, kūdikių emocinio streso šaltiniai ir pasekmės, kaip tinkamai elgtis kūdikiui verkiant, kad vaikai augtų neslopindami emocijų. ✅  Peržiūrėta pagarbios tėvystės koučerės ✅  Peržiūrėta psichologijos studijos “Natūrali Motinystė”.
  • Kūdikio priežiūra. Kiekvieno mėnesio būdravimo laikas, rutina, pasikeitimai pradėjus sėdėti, saugios aplinkos kūrimas, kaip žinoti ar jums reikalingas grafikas, patarimai maudymui, odos, nagų bei nosies priežiūrai, nykščio čiulpimas, ką vertėtų turėti vaistinėlėje, skiepai ir kt. ✅  Peržiūrėta akušerės ir žindymo konsultantės, Ievos Girdvainienės.
  • Kūdikio apranga. Kiekvieno mėnesio dydžiai, patarimai apsiperkant šiam periodui, ką vertėtų žinoti įsigyjant kombinezoną tokio amžiaus vaikui, kaip rengti į lauką/ kelionėse/ namuose/ miegui, kaip keičiasi apranga kūdikiui pradėjus verstis ir šliaužioti, nepasiteisinusi apranga, organizacijos patarimai ir kt.
  • Laikas lauke ir išvykos. Ką vertėtų žinoti renkantis ergonomišką nešioklę, kaip ją teisingai dėvėti, kokia kryptimi, kaip apsirengti dėvint nešioklę tiek jums, tiek mažyliui. Kaip pasiruošti kelių valandų išvykoms, ką susidėti, kas labiausiai pasiteisino, kada išvykų vengti. Kaip planuoti kelių dienų tolimesnes išvykas su kūdikiu ir kas pasiteisino joms. Ką vertėtų žinoti apie pirmuosius kūdikio dokumentus.
  • Tėvai. Kaip pasiruošti pirmam kūdikio pasilikimui be mamos ir tėčio, nuovargis, plaukų slinkimas, pirmosios menstruacijos, psichologinė sveikata po gimdymo, pogimdyvinė depresija, vyrų pogimdyvinė depresija, pagalbos kontaktai, tyrimai apie pagalbą sau pailsėti kokybiškiau, man pasiteisinę dalykai sunkesniais periodais, kaip taisyklingai nešioti ir kilnoti kūdikį saugant save, seksas po gimdymo – ko tikėtis ir dažniausiai užduodami klausimai, santykiai.
  • Į jūsų 5, 6 ir 7 mėnesio su kūdikiu klausimus atsakys specialistai. Galėsite užduoti jums aktualius bendro pobūdžio klausimus apie 5,6,7 kūdikio mėnesį įvairiems specialistams raštu: vaikų gydytojai, akušerei, žindymo specialistei, gydytojai-mokslininkei, kineziterapeutei, ergoterapeutei, miego specialistei ir pagarbios tėvystės koučerei, gydytojai odontologei, dietistei, suaugusiųjų psichologėms, vaikų ir paauglių psichologei, šeimos ir porų psichologei bei karjeros konsultantei, kitiems specialistams.

 

Informacinį rinkinį žiūrėkite čia


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *