Tinklaraštis

Itin jautrus vaikas – ką reiškia auginti vaiką, kuris turi itin jautrią nervinę sistemą?

Itin jautrus vaikas
Vaikas (13mėn+)

Itin jautrus vaikas – ką reiškia auginti vaiką, kuris turi itin jautrią nervinę sistemą?

Ką reiškia auginti itin jautrų 17 mėn. vaiką?⁣ Mums iki šiol atsiskleidė šie Liepos itin jautrios nervinės sistemos bruožai:

🌿⁣Visas vaiko organizmas nuo pat pirmų gyvenimo dienų yra, tarsi, daug kartų įjautrintas. Mūsų atveju, jautriausia juslė – klausa.⁣

🌿⁣Atsisakymas žįsti per garsioje aplinkoje.⁣

🌿⁣ Prabudimai nuo sušiugždėjusios patalynės, užknarkusio vyro, gaminimo, indaplovės, roboto siurblio.⁣

🌿⁣ Gyvenimas 30 minučių miegais iki 6 mėnesių.⁣

🌿⁣ Migdymai nakčiai po 2 kartus kiekvieną vakarą iki 5 mėnesių, nes tik taip įmigdavo.⁣

🌿⁣ Turėjau savaičių, kuomet naktimis suskaičiuodavau 10 ir daugiau migdymų.⁣

🌿 Išmečiau pro langą visas miego viename kambaryje rekomendacijas ir vedina intuicijos priėmiau sprendimą miegoti atskirai. Nuo tada Liepa pradėjo išsimiegoti.⁣

🌿⁣ Vienintelė vieta, kur miega ilgiau nei 30 minučių iki šiol yra lovytė jos kambaryje, visiškoje tamsoje ir su baltu triukšmu.⁣

🌿Greitai pervargsta nuo padidėjusios stimuliacijos – pasikeitusios aplinkos, ekranų, šviesų, garsų, žmonių.⁣

🌿Tiek teigiamos, tiek neigiamos emocijos išreiškiamos labai stipriai.⁣

🌿Paprastai laikosi atstumo nuo kitų žmonių, stebi ir tik tada eina į kontaktą.⁣ Tačiau įdomu tai, kad 30% itin jautrių asmenų yra ekstravertai, taigi, itin jautrus vaikas nebūtinai bus intravertiškas.

🌿Klausa ne tik jautriausia, bet ir imliausia juslė, per kurią atsiskleidžia Liepos pomėgiai, lavinimas ar net baimės.⁣

🌿Išgyvenom intensyvius pilvo skausmus, Liepa turi alergiją vėžiagyviams ir pieno produktams, lengvą atopinį dermatitą, yra jautresnė vaistų poveikiui.⁣ Visas jos organizmas net ir išaugus kūdikystės periodą yra, tarsi, pajautrintas.

🌿Su kiekvienu savo intuicijos pasikliovimu ėmiau suprasti, kad kai kurie patarimai jautriam vaikui tiesiog neveikia ir geriausia kliautis Liepos signalais.⁣

🌿Su kiekvienu mėnesiu jautrumas ryškėjo ir galutinai atsiskleidė 6-12 mėn. Bėgant laikui jis ims atsiskleisti ir subtilesniame lygmenyje – per kalbą, empatiją, detalių pastebėjimą, sudėtingus klausimus nuo mažymės, socialines situacijas.

Pasaulyje vaikšto 15-20% tokių vaikų, tačiau kartais iš nežinojimo tai nurašoma sunkiam charakteriui. Kai viskas ko šiam mažyliui reikia yra tiesiog mylintys tėvai, kurie priimtų juos ir kiek labiau pasaugotų. Šie vaikai bus nepaprastai empatiški, sąžiningi, sumanūs, matys daugiau, ieškos prasmės ir kai jau mylės, tai mylės visa širdimi 💛. Todėl mūsų pareiga yra sukurti tinkamą aplinką jiems žydėti ir skleistis.

⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣Ieškote daugiau informacijos apie itin jautrius vaikus? Tuomet puiki pradžia bus knyga „Itin jautrus vaikas“ ir „The Orchid and the Dandelion“.

 

Jums taip pat gali patikti:

 


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Sveiki atvykę!

augantiseima.lt tinklaraštis – tai vieta, kur nugula asmeniniai tėvystės patyrimai auginant dukrą, prisiminimai apie kiekvieno amžiaus tarpsnio džiaugsmus ir iššūkius, pasiteisinę rekomendacijos ir kiti tėvystės atradimai. Aukime augindami vaikus kartu!

Iveta, augantiseima.lt autorė

Informaciniai rinkiniai šeimoms: