Laukiame tavęs TĖVŲ KLUBE 💛

Tinklaraštis

Laisvė santykiuose

0-37
Santykiai

Laisvė santykiuose

Vieną dieną įsimylėjau vyrą, kuris pusę gyvenimo groja būgnais savo malonumui, iš Amerikos parsiplukdo seną Cadillac’ą ir jį prikėlęs antram gyvenimui važinėjasi Vilniaus gatvėmis darbo dieną, klauso vinilines plokšteles, sulaukęs saulėtos dienos spontaniškai išvažiuoja į Klaipėdą buriuoti, per pasimatymus pasakoja apie meilę Kalėdom ir kaip pieš jas žiūri Harry Potter, o lietingą dieną nugabena mane į Paryžiaus Disneyland’ą. Prieš tris metus pamilau vyrą su visais tais unikaliais bruožais, o jis pamilo mane su manais. Šiandien auginam 6 mėnesių dukrą ir jis vis dar jis, o aš vis dar aš.

Kažkodėl papiltęs įsivaizdavimas, kad nauji tėvai turi atsisakyti to, kas juos daro jais. Nuo šiol moterys vyrams “leidžia”, o vyrai moteris “išleidžia”. Aplinka spaudžia hobius vis dar išlaikiusius tėvus neva jie ne šeimyniški. Teisia mamas, kurios anksčiau sugrįžta į darbus arba susiorganizuoja pagalbą kartą per savaitę, nes gi kam šios išvis vaikus tada gimdė ir tas “atostogas” gavo. Taip ir užsisukam rūpesčiuose, visko prikalba aplinka, sugėdina visuomenės normos ir užmaršiname savąjį aš. Iš šalies tai gali atrodyti tobuli tėčiai ir mamos, o viduje iš skausmo kaukia pamiršti pomėgiai, aistros, veiklos.

Kad ir kaip mylėtumėm savo vaikus, visi tėvai anksčiau ar vėliau praeina laikotarpį, kai turi išgedėti save “prieš vaiką”, nes ateina suvokimas, kad gyvenimas nebebus toks pats. Bet ar tai reiškia, kad jis būtinai bus prastesnis? Kad visiškai turime užmiršti save? Tuo metu sudarėme šeimos paktą – duoti vienas kitam laisvę daryti tai, ko jaučiam, kad tikrai norisi. Ieškoti būdų, alternatyvų, kompromisų ir stengtis nepamesti savęs tėvystėje.

Aš noriu, kad Liepa pažintų tėtį, kurį tą dieną įsimylėjo mama. Grojusį būgnais, vairavusį Cadillac’ą ir įgyvendinusį pamišusias idėjas. Todėl ne tik kad abu turime savo asmeninį laiką ir veiklas, bet vienas kitą dar ir paskatiname to nepamiršti. Todėl laukiu vasaros, kai su Liepa keliausime į vyro automobilių renginius, eisime paklausyti jo grupės koncertų, gal net aplankysime Disneyland’ą ir išplauksime į atvirą jūrą paburiuoti jau trise.

Vaikai užaugs, o apie ką liksime kalbėtis jiems išėjus?


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *