5, 6 ir 7 kūdikio mėnuo

5, 6 ir 7 kūdikio mėnuo

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.augantiseima.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (145)

 1. SSsvajokle

  Sveiki. Klausimas miego konsultantei Vytenei Menkevičienei. Vasario 5 d. dukrytei sueina 6 mėn. Dygsta du dantys. Sausio 18 d. pradėjome primaitinimą. Auginame prieraišiai, stengiamės atliepti jos poreikius, dienos miegelius saugau, t.y. miega man ant kelių, kitu atveju atsibunda po 20-30 min. ir yra irzli, pikta. Kuo toliau, tuo naktį blogiau – keliasi kas 1, 1.5 val., tačiau ne visada dėl to, kad nori žįsti, toks įspūdis, kad nori artumo (jos lovelė pristumta prie mūsų lovos, tai praktiškai miegame kaip ir kartu). Pavalgiusi užmiega be problemų, tačiau man darosi sunku ir fiziškai, ir psichologiškai… Atrodo, kuo labiau stengiuosi atliepti jos poreikius, tuo jai reikia kažko vis daugiau ir daugiau… Nuo 2.5 iki 4 mėn. naktį ji keldavosi 2-3 kartus, buvo 4 naktys, kai išmiegojo neprabususi nei karto iki 5, 6 val. ryto, tada susidūrėme su miego regresu ir nuo to laiko keliasi naktį kas 2 val., dabar jau ir kas 1, 1.5 val. Taigi, mano klausimas – ar čia gali būti etapas (regresas+dantys+išmoko verstis+primaitinimas+tuoj, turbūt, išmoks ropoti), ar jau patartumėte ieškoti profesionalios pagalbos ir su specialistu dirbti individualiai, nes fiziškai, nors labiau psichologiškai tampa vis sunkiau… Ačiū jums už skirtą laiką ir atsakymą.

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, siunčiame miego konsultantės atsakymą:

   “Jūsų laiške perskaitau daug nerimo ir nuovargio. Tai visiškai suprantama, mažyliu rūpinantis kiaurą parą, kiekvieną dieną. Labai suprantu ir Jūsų poreikį pokyčiams.

   Išties pirmaisiais kūdikio metais vyksta daug didelių įvykių: sparti psichomotorinė raida, atsiskyrimo nerimas, dygstantys dantys ir daugybė kitų. Tai neišvengiamai veikia ir jo miegą, tad Jūsų mintys, jog viskas gali turėti aiškią priežastį, yra labai teisingos. Esu įsitikinusi, kad pati konsultacija dėl mažylio miego, visų pirmiausia, yra tėvams. Skirta sukurti saugią erdvę išsikalbėjimui, būti visiškai suprastiems ir kartu su specialistu pažvelgti į situaciją tarsi iš šono, atsitraukus, o tada jau nuspręsti, ko šiuo metu reikia Jums ir mažyliui. Taigi, jei šiuo metu jaučiatės pasimetę, labai pavargę ir net kiek nusivylę – konsultacija galėtų padėti pasijusti ramesniems, nepriklausomai nuo to, kokį etapą išgyvena Jūsų mažylis.

   Tikiuosi, kad atsakiau į Jūsų klausimą. 💛

   Su šiltais linkėjimais –
   Vytenė

   šeimos gydytoja, holistinio vaikų miego specialistė (HSC)”

 2. Erika Jauniskiene

  Sveiki, klausimas tikriausiai miego konsultantei 🙂 Ruošiantis vaiko gimimui ir įsigijant lovelę pirkome ir lovos apsaugėles, kurių iki šiol nenaudojome dėl staigios kūdikio mirties sindromo rizikos. Dabar vaikui beveik 6 mėn, pradėjo intensyviai vartytis, ne tik dieną bet ir naktį lovelėje. Bandydamas verstis dažnai trankosi į lovelės šonus, todėl noriu paklausti ar tokio amžiaus vaikui vis dar nerekomenduojama dėti apsaugėlių į lovytę?

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, siunčiame miego konsultantės atsakymą:

   “Staigios kūdikių mirties sindromo rizika didžiausia yra iki 6-ojo mėnesio, todėl šiam jautriam laikotarpiui praėjus jau galima svarstyti apie apsaugėlių naudojimą, tačiau norėčiau pabrėžti, kad pati rizika išlieka iki pat pirmųjų metų, tad būtina šį sprendimą priimti vertinant visus “už” ir “prieš”. Labai suprantu Jus kaip mama mamą – natūraliai norisi, jog kūdikis būtų kuo saugesnis, apsaugant jį nuo visų galimybių užsigauti. Anot Amerikų Pediatrų asociacijos, minkštos lovos apsaugėlės nėra būtinos dėl galimų traumų kūdikio lovoje.

   Pridedu Jums informacijos šaltinius:
   https://rednose.org.au/article/at-what-age-can-i-introduce-cot-bumpers-and-pillows
   https://www.healthychildren.org/English/ages-stages/baby/sleep/Pages/Inclined-Sleepers-and-Other-Baby-Registry-Items-to-Avoid.aspx?_ga=2.104426624.1621452508.1675255339-1076411090.1673550694&_gl=1*r2q60p*_ga*MTA3NjQxMTA5MC4xNjczNTUwNjk0*_ga_FD9D3XZVQQ*MTY3NTI1NTM0MC4yLjAuMTY3NTI1NTM0MC4wLjAuMA..

   Tikiuosi, kad atsakiau į Jūsų klausimą.

   Su linkėjimais –
   Vytenė
   šeimos gydytoja, holistinio vaikų miego specialistė (HSC)”

 3. GerdaN

  Sveiki. Turbūt klausimas bus kineziterapeutei. Kur geriausia ir teisingiausia pradėti kūdikio primaitinimą nuo 6 mėnesių – ar maitinimo kėdutėje, ar pasidėjus kūdikį sau ant kelių, o galbūt gultuke? Ačiū.

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, kineziterapeutės M. Datenytės atsakymas:

   “Sveiki, maitinimo kėdutėje rekomenduojama tik tada, kai ten kūdikis sėdi tvirtai ir nesukrenta. Kitu atveju – tobuliausia maitinti ant rankų arba su pilna priežiūra gultuke, tačiau gultukuose springimo rizika yra didesnė.”

 4. Ausra Mazuliene

  Sveiki. Klausimas Vaidai Kurpienei. Pradejau primaitinima darzovemis. Pradzioje dar paragaudavo kazkiek, dabar suciaupua lupas ir nusuka galva net neparagavus. Ar reiktu padaryti pertrauka, ar vistiek bandyti? Vaikui 5 menesiai. Aciu.

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, Vaidos Kurpienės atsakymas:

   “Galimi keli variantai:
   a. Pabandyti kruopas ar vaisius
   b. Padaryti savaitės pertrauką”

  2. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Taip pat papildė B. Jarašūnė:

   “Iš vienos pusės – vaikutis gali būti dar nepasiruošęs papildomam maitinimui, iš kitos – galbūt pasiruošęs, tačiau dėl kitų priežasčių atsisako.
   Jeigu jūs, kaip mama, manote, jog vaikas pakankamai brandus primaitinimui, tiesiog ramiai tęskite savo ritualą – išlaikykite pradėtą maisto siūlymą. Maisto nekiškite per prievartą, nenukreipkite vaiko dėmesio filmukais. Galbūt vaikučiui patiktų ragauti iš jūsų lėkštės sėdint jums ant kelių (galite įsidėti tų pačių daržovių)? Jūsų kūdikis tikrai pradės valgyti ir valgys įvairų maistą – reikia šiek tiek kantrybės.”

 5. Ausra Mazuliene

  Sveiki. Klausimas seimos gydytojai ar dietologei. Pradejus primaitinima, kokie gali buti alergizavimo pozymiai? Medziagoje minimas berimas ir viduriavimas. Kaip atrodytu berimas? Ar dar yra kokiu nors netoleravimo pozymiu be siu dvieju? Aciu.

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, šeimos gydytojos A.Platūkienės atsakymas:

   “Požymiai tokie kaip ir išvardinta, bėrimai būna polimorfiniai, atsiradus bėrimui būtina kontaktinė prižiūrinčio gydytojo konsultacija patikslinimui ar kilmė alerginė ar ne.”

Rodyti daugiau