5, 6 ir 7 kūdikio mėnuo

5, 6 ir 7 kūdikio mėnuo

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.augantiseima.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (154)

 1. GerdaN

  Sveiki,
  Klausimas kineziterapeutei. Kada galima sodinti kūdikį į maitinimo kėdutę? Ar galima sodinti į maitinimo kėdutę dar savarankiškai nesėdintį kūdikį paramstant? Ačiū.

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, Gerda, kineziterapeutė Miglė nerekomenduoja sodinti į maitinimo kėdutę iki kol kūdikis tvirtai nesėdi.

 2. Ritama

  Laba diena,
  Klausimas Ivetai: tekste minite, kad atradote migdymo programą, kurios dėka Liepa išmoko užmigti pati. Galbūt galėtumėte pasidalinti kokia tai programa?

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, Rita, tada naudojomės „SleepSense“ programos patarimais, kuriuos kaip ir minėjau, prisitaikėm pagal savo poreikius, tad nežinau ar verta būtų panašioje situacijoje įsigyti programą vien dėl to 🙂 Pagrindinę informaciją apie tai, kaip įvedinėjami miego pokyčiai ir tai, ką minėta programa rekomenduoja, galite rasti miego įpročių temoje.

 3. Ausra Mazuliene

  Sveiki,klausimas del primaitinimo. 7men kudiki pazindinu su maistu jau du menesius,bet isvis nieko nevalgo,buna suciaupusi lupas. Zaidimo forma kartais pavyksta ideti i burnyte,tai tik susiraukia. Kada reiktu sunerimti? Valgo PM,tad bijau,ar visko organizmui uztenka. Aciu.

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, gyd. dietologės B. Jarašūnės atsakymas:

   “Laba diena,

   džiaugiuosi, kad žindote.
   Vertinant abstrakčiai, jei per du-tris mėnesius nepavyksta visiškai išjudėti su papildomu maitinimu, tikslinga pasitarti su kūdikio gydytoju ar pediatru, jog įvertintų kūdikio brandą, pasirengimą valgyti tirštą maistą. Taip pat svarbu pamėginti, kaip mažylis elgiasi ilgesnį laiką pasilikęs su kitais artimais šeimos nariais – galbūt išalkęs valgo tirštą maistą noriau?

   Pagarbiai

   Barbora Jarašūnė
   gydytoja dietologė • IBCLC”

   1. Ausra Mazuliene

    Deja nezindau, valgo PM. Su kitais seimos nariais pasilieka noriai, o maisto nevalgo net alkana, tik PM.

 4. Lidl

  Sveiki,

  Klausimas Barborai, mano mažyliui jau 8 mėn. ir man pataria jam duoti, kuo košelės konsistencijos maistą. Ar tiesa, kad skrandis sunkiau virškina maistą gabaliukais?

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, siunčiame B. Jarašūnės atsakymą:

   “Laba diena, kūdikiui duodamo maisto konsistencija turi nuolat keistis – jei pradžioje buvo tik stipriai pertrintos košelės, palaipsniui turi atsirasti vis daugiau minkštų gabaliukų, vėliau – ir didesnių gabalėlių. Svarbiausia vengti kietų mažų komponentų, kuriais gali paspringti, kaip kieta razina ar riešutas. Skrandis pajėgumas virškinti šeimos maistą vystosi palaipsniui su kūdikiu.
   Linkiu sklandaus augimo!”

Rodyti daugiau