5, 6 ir 7 kūdikio mėnuo

5, 6 ir 7 kūdikio mėnuo

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.augantiseima.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (106)

 1. JolitaQ

  Klausimas tiek gyd. Indrei Plestytei tiek Vaidai Kurpienei, įdomi abiejų nuomonė.
  Vaikui 6 mėn. ( konsultavomės su gyd. Indre 3men. nustatyta zarnyno disbakterioze ir maisto netoleravimas). Nuo mp perejom prie pm tik dabar atradus mišinį, gerujų bakterijų ir Dr.ohhira ekstraktro dėka situacija apie 2 savaites gera. Tačiau su primaitinimu skurdoka ( saugūs produktai cukinija, kalafioras, brokolis, ryžiai, triušiena kalakutiena- per mp išsiaiškinta).
  Dabar valgo 3 daržoves, kita ( bulvė, moliūgas, bananas, avokadas, netinka- po pabandymo praėjo apie 2 mėn.). Kaip elgtis toliau kai reikalingas krakmolingesnis maistas, kaip su aliejų įvedimu į mitybą?

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, Jolita, gydytojai šioje platformoje gali atsakyti tik į bendrinio pobūdžio klausimus, todėl vertėtų kreiptis individualiai konsultacijai, kurios metu jus jau konsultavusi alergologė arba kiti gydytojai galėtų pateikti tolimesnes rekomendacijas, remiantis pirminėmis alregologo išvadomis ir vaiko sveikatos istorija. Pasitarėme dar ir su gydydytoja dietologe B. Jarašūne, ji taip pat rekomenduotų pasikonsultuoti individualiai – jos atsakymas:

   „Laba diena. Apgailestauju, jog nuo pirmųjų mėnesių tenka susidurti su kūdikio maitinimo problemomis. Esate teisi, jog reikalingi krakmolingi produktai (kruopos, grūdiniai gaminiai, daržovės) bei riebalai. Jūsų aprašytu atveju reikalinga individuali kontrolė ir įvertinimas. Gydytojai dietologai tokiu atveju gali siūlyti įvesti tam tikrus produktus tik turėdami alergologo vertinimus ir rekomendacijas. Taigi, siūlau pirmiausia pasitarti su alergologu, galbūt bus reikalinga atlikti papildomus tyrimus. Bet kokiu atveju rekomenduoju rinktis ekologiškus, vietinius produktus, kurie turės mažiau nereikalingų priemaišų ir padės sustiprėti žarnynui.“

Rodyti daugiau