🔥 Renkama grupė į 2-4 m. tėvystės programą

1 – 1,5 metų vaikas

1 – 1,5 metų vaikas

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.augantiseima.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (33)

  1. Urb

    Sveiki! Klausimą norėčiau užduoti akušerei Ievai Girdvainienei arba Gyd. Vytenei Menkevičienei.
    Šiuo metu pradedame planinį 18mėn berniuko nujunkymą.
    Šiek tiek apie situaciją: sūnus žindomas tik prieš miegą, tad jei dienos miegui migdo tėtis arba močiutė, su jais užmiega puikiai prieš tai suvalgęs užkandį, su manimi kitaip nesimigdo, tik žindomas. Naktiniam miegui migdau tik aš ir tik su krūtimi, naktį keliamės 1-4kartus, priklauso nuo dienos intensyvumo.
    Šiuo metu planuoju visiškai atsisakyti vieno žindymo dienos metu, t.y kurį laiką sūnų migdys artimieji (jau apie šešis mėn porą kartų per savaitę taip mėginome, nes išvykstu dirbti, pienelio nepalieku, užmigti sekasi gerai).
    Klausimas dėl naktinio žindymo. Vakarieniaujame 1,5val prieš miegą, po to pienelis nakčiai (žinda 20-30min) kol užmiega. Tad jei naktinį migdymą perimtų vyras, ką pasiūlyti vaikui? Ar papildomai reikia duoti atsigerti?(vandens) Gal dar kažką užkąsti (nors jau būnu išvaliusi dantis). Ar tereikia formuoti naują migdymo įprotį be pienelio?
    Dėkoju už atsakymą.

    1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

      Sveiki, siunčiame V. Menkevičienės atsakymą:

      “Laba diena,

      Dėkoju Jums už klausimą.

      Tai, ar vaikas išalks, nepažindęs vakare, labai priklauso nuo individualaus jo metabolizmo, kalorijų poreikio. Vieniems po vakarienės jau nieko nereikia, o kitiems mažyliams dar norisi nedidelio užkandžio prieš naktį. Aš siūlyčiau pabandyti lengvą užkandį prieš valantis dantis. Puikiai tinka: avižos, pilnagrūdė duona su sūriu, bananas, kiti pieno produktai (jei jūsų mažylis gali juos valgyti) ir pan. O tada nakties metu greta lovos galima turėti gertuvėlę su vandeniu.

      Papasakokite mažyliui apie ją, išbandykite, galite net sukurti vakarinio ritualo korteles, kuriose nebus žindymo, bet puodelis greta lovos. Vaikams matant vizualinius pavyzdžius, yra lengviau įsivaizduoti visą procesą.

      Linkėjimai. 💛

      Šiltai –
      Vytenė
      šeimos gydytoja, holistinio vaikų miego specialistė (HSC)”

  2. gmerkyte

    Laba diena,

    Nežinau net kam adresuoti klausimą… norėčiau, kad dienos miegui mažylė galėtų užmigti ne tik su manim. Dukrytei 1 m. 4mėn, maitinu tik prieš dienos miegą, nes atrodo, kad kitaip ir neužmigtų. Prieš nakties miegą, paskaitome pasakas, atsigeria vandens ir užmiega pati, nesvarbu ar aš ar vyras šalia būna. Bet dienos miegui užmigti be krūtinės atrodo misija neįmanoma.. bandėme ir vėžimėlyje, ir kaip prieš nakties miegą elgtis, bet pradeda verkti, atrodo, kad niekas netinka. Norėčiau jau kaip ir nutraukti maitinimą (maitinu tik 1x per parą), bet nežinau kaip tuomet reikėtų užmigdyti dienos miegui.. labai lauksiu patarimų. Dėkoju iš anksto!

    1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

      Sveiki, siunčiame V. Menkevičienės atsakymą:

      “Laba diena,

      Dėkoju Jums už klausimą. 💛

      Išties maitinimo mažinimas, šios miego asociacijos keitimas yra pakankamai sudėtingas pokytis, kurio sklandumą lemia individualus požiūris į vaiką ir šeimą. Taigi, nėra universalių metodų, kurie padeda visiems, nes visi mažyliai yra skirtingi.

      Jei norite susidėlioti Jūsų vaikeliui labiausiai tinkantį pokyčių planą, kviečiu Jus į individualią konsultaciją.

      Šiltai,
      šeimos gydytoja, holistino vaikų miego specialistė (HSC) Vytenė Menkevičienė”

  3. Lidl

    Sveiki,

    Klausimas Aksanai: lankiausi pas neurologę dėl 12 mėn. vaiko raidos. Tačiau mes susiduriame su viena problema, vaikas niekaip nekramto. Jam stengiuosi duoti ir vaisių gabalėliais, bandžiau gabalėliais duoti maistą, tačiau jis tik atkanda ir spjauna arba ryja. Net nežinau nuo ko pradėti, kol kas neurologė baiminasi, kad sutriks kalbinis vystymasis dėl jo kramtymo įgūdžių nebuvimo. Kaip paskatinti kramtymą?

    1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

      Sveiki, ar galėtumėt šeimos gydytojai patikslinti situaciją:

      “Koks primaitinimo būdas buvo taikytas? Kūdikio vedamas primaitinimas ar košelėmis? Ar vaikas žindomas ar maitinamas mišinuku?”

      Taip pat pridedu ergoterapeutės Editos komentarą:

      “Ieškočiau logopedo, kuris dirba būtent su burnos, liežuvio, veido mankštomis. Galimai silpnas burnos, liežuvio raumenynas.
      Tas pačias mankšteles, būtinai reiktų taikyti ir namuose. Na ir žinoma, būtų puiku jeigu ir ergoterapeutas įvertintų, ar nėra problemų su sensorine sistema, kas irgi gali įtakoti kramtymo nebuvimą 😊”

  4. MigleM

    Sveiki,
    klausimas Vytenei Menkevičienei.

    Auginu berniuką, jam 15 mėn. Planuoju atjunkinti ir perkelti miegoti į jo lovytę kitame kambaryje. Nežinau nuo ko pradėti, kad vaikas ir tėvai nuo šių pokyčių patirtų kuo mažiau streso 🙂
    Plačiau apie situaciją. Vaikas žindomas užmiega prieš pietų miegą ir prieš nakties miegą. Dieną dažniausiai nesiūliau, neprašo arba neduodu, nebent serga, tada neriboju. Naktį dažniausiai žįsta keliskart, nes atsikelia vidutiniškai 2-5 kartus pernakt, dėl to miegam kartu lovoj jau nuo maždaug 10 mėn. Kartais vaikui pavyksta nurimti įsikibus į mano ranką arba kai apsikabinam, o jei nepavyksta jam užmigti, tada prašo krūties. Miega gan neramiai, daug vartosi, labai nemėgsta anklodžių ir miegmaišio, neturi migduko ar mylimuko. Čiulptuko taip pat nenaudoja. Dienomis valgo gerai. Keliasi apie 8h, eina miegoti apie 20h. Dienos pietų miegas trunka apie 1h10min. (jei atsibunda anksčiau ir būna piktas, toliau migdau krūtimi). Vaikas tikras catnapper’is, praktiškai visuomet užmigęs atsibunda po 30-40-50 min., bet panašu, kad su amžiumi tai po truputį gerėja, nes jam jau pavyksta išmiegoti neatsibundant vis ilgiau ir dažniau. Apie 9-10 mėn. vaiką mokinom užmigti savaraniškai, taikėme savarankiško miego metodą kas kelias minutes ateinant nuraminti. Tačiau po ilgo darbo ir vargo, lyg jau išmokęs miegoti, vaikas isteriškai pradėjo bijoti miego rutinos ir būti padedamas į lovytę. Tad grįžome prie žindymo. Įkėlus vaiką į lovytę net šiai dienai jam stresas joje būnant.
    Tikiuosi turėsite patarimų, kaip lengviau įgyvendinti artėjančius pokyčius.
    Ačiū labai!

    1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

      Sveiki, Migle, pasitarėme su Vytene ir ji jūsų atveju rekomenduotų kreiptis individualiai konsultacijai, nes atvejis yra gan kompleksiškas ir reikėtų aptarti individualiai.

  5. Urb

    Laba diena! Klausimą noriu užduoti gyd.V.Menkevičienei.
    16 mėn vaikas, jau du mėnesius esame perėję prie vieno dienos miego (1,5-2val). Ryte būdrauja 4-5 val, po miego apie 6val. Nakčiai migdau 19-19:30val, naktimis maitinu. Atrdodytų tokia dienos rutina visai tinkama.Žinoma, kartais pavargsta labiau, kartais mažiau, bet 2 miegui nebemigdau, nes labai nusivėlintų nakties miegas. Bendra naktinio miego trukmė 10-12val, tačiau maždaug jau apie mėnesį laiko, pabunda apie 1-2 val nakties bei niekaip negaliu užmigdyti (būna valandos laiko “pasirodymas”, būna ir keturių valandų).
    Klausiu patartimo, ar viskas yra NORMALU :)) ? Gal yra kažkokios pirežastys..? (dantis ir ligas atmetatnt). Naktimis man nebepavyksta pailsėti. Laukti kol praeis? Dėkoju už atsakymą.

    1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

      Sveiki, siunčiame V. Menkevičienės atsakymą:

      “Laba diena,

      Dėkoju Jums už klausimą.

      – Ilgai trunkantys atsibudimai nakties metu tikrai labai labai vargina, todėl Jūsų laiške perskaitomas nuovargis yra suprantamas ir natūralus. Tokie atsibudimai tikrai gali ištikti, jie patys “iš savęs” nėra liga ar sutrikimas. Šių atsibudimų priežasčių gali būti išties ne viena:
      nuovargio trūkumas (mažai tikėtina, jei neseniai perėjote prie vieno pogulio)/kiek didesnis nuovargio kiekis (galima pabandyti 15 min. paankstinti migdymą nakties miegui)
      – etapas (jei šiuo metu mergaitė patiria naujų įspūdžių, pokyčių ar suintensyvėjusį atsiskyrimo nerimą tokius ilgai trunkančius atsibudimus gali sukelti suirzimas ar didelis jaudulys)
      – diskomfortas (šalta, karšta, pilnos sauskelnės, alkis)

      Ką galima pabandyti:
      – Eksperimentuoti su migdymo nakčiai laiku (vėlinti/ankstinti)
      – Pabandyti patrumpinti dienos pogulį, ilginti būdravimo laiką iki migdymo (galbūt trūksta nuovargio)
      – Eksperimentuoti su miego aplinka (šviesu/tamsu/tylu/baltasis, rožinis triukšmas/kt.)
      – Jei atsibudimas visada panašiu laiku, galima pabandyti mažylę prieš jį švelniai pažadinti ir vėl užmigdyti (jei užmigtų lengvai
      – Pabandykite suspausti miegą paankstindami rytinį atsibudimą po 15 min. ir pavėlindami migdymą nakčiai po 15 min. Kasdien tol, kol ilgai trunkančių naktinių atsibudimų neliks.
      – Taip pat atkreipkite dėmesį į miego higieną, dienomis stenkitės pabūti lauke, užsiimti fizine veikla
      – Atsibudus naktį, stenkitės nejungti ryškios šviesos.

      Tikiuosi, jog šis etapas greitai pasibaigs, to nuoširdžiai linkiu!

      Šiltai,
      Vytenė Menkevičienė”

Rodyti daugiau