1 – 1,5 metų vaikas

1 – 1,5 metų vaikas

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.augantiseima.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (19)

 1. Mildulis

  Sveiki. Norėčiau užduoti klausimą gydytojai dietologei Barborai Jarašūnei.

  Mūsų mažylei 1 metukai ir 1 mėnesis. Norėjau pasiteirauti, kokias arbatas galima duoti tokio amžiaus vaikui. Ir šiaip (nes artėja žiema, tai norisi kažko šilto), ir sergant peršalimo ligomis. Tikriausiai jau galima saldinti medumi?

  Širdingai dėkoju!

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, siunčiame gyd. Barboros Jarašūnės atsakymą:
   “Laba diena, pritariu, jog šilti gėrimai labai reikalingi mūsų šaltojo sezono mityboje.
   Savo dukrelei galite pasiūlyti lengvos kmynų, mėtų (mėtų ir pipirmėčių neduokite, jeigu vargina refliuksas), melisų, imbiero, čiobrelių, rooibos, kinrožės, džiovintų vaisių/uogų ar kitokias arbatas. Karščiuojant tinka liepžiedžių, aviečių lapų arbatos.
   Ramunėlių nėra tikslinga naudoti nuolat – palikite jas tiems atvejams, kai skauda pilvelį. Pankolio arbatų siūloma neduoti iki 4 metų amžiaus. Kofeino turinčios arbatos (juodoji, žalioji, pu-erh) nerekomenduojamos iki paauglystės.
   Taip, medaus galite duoti. Skatinčiau pratinti gerti nesaldintas arbatas, o medų naudoti išimtiniais atvejais – kai serga (skauda gerklė ir kosėja) arba paskaninimui (ant duonos, trapučio, varškės sūrio ir pan.).
   Linkiu skanių atradimų!”

 2. virgaja

  Sveiki, norėčiau turbūt užduoti klausimą kineziterapeutei ar ergoterapeutei.
  Vaikui 17 mėn, pietų miegą iki šiol miega vežime, ten išmiega ilgiausiai, apie 2-2,5 val, kitur, kiek teko bandyti seniau, nemiega ar gal miegotų su krūtim burnoj. Klausimas, ar nekenkia miegas vežime tokio amžiaus vaiko vystymuisi, stuburui ir pan? Beje, kol kas savarankiškai pats pavaikšto tik namuose, lauke dar bijo, nori eiti įsikibęs, o paleidus eina, bet verkia, ieško vėl, kur įsikibti.

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, pridedame ergoterapeutės Editos Kalašnikovienės atsakymą:

   “Jeigu vežimas yra su visiška gulima padėtimi, tai ne, tada nekenkia. 🙂

   Dėl vaikščiojimo, galimai nedrąsu vaikui. Neversčiau per prievartą vieno vaikščioti. Kaip tik geriau skatinti po labai trumpą atstumą.”

   Kineziterapeutės atsakymo dar laukiame 🙂

   1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

    Sveiki, pridedame ir kineziterapeutės Miglės Datenytės atsakymą: “Svarbiausia, kad gulima pozicija būtų visiškai tiesi (tarsi lovoje). Savarankiškas vaikščiojimas turėtų būti iki aštuoniolikto mėnesio. Jei tai neįvyksta, rekomenduoju konsultaciją su kineziterapeutu.”

 3. mon--ika

  Laba diena,
  Noriu užduoti klausimą Miglei Datenytei. Vaikui 14men.

  Pastebėjau, kad vaiko abidvi kojos ties ciurnos sąnariu palinkusios į vidinę pusę. Ar reikėtų sunerimti. Vaikščioti pradėjo 13mėn.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, kineziterapeutė rekomenduoja apsilankyti asmeninei konsultacijai, nes šiuo atveju be apžiūros gyvai sunku įvertinti situaciją ir tinkamai patarti.

 4. Beka

  Klausimas zindymo specialistei.

  Sveiki, kudikiui 13menesiu, zindomas pries miegus, ir n kartu nakti. Vaikas vandeni geria is gertuves seniau gerdavo is buteliuko , atsigerus pries miega mp , duodama soske ir uzmiega su soske, noriu nutraukti zindyma, kuom pakeisti naktini zindyma ? Vandeniu is gertuves? Karves pienu is buteliuko ?

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, šiame interviu su žindymo konsultante (https://youtu.be/xgAj0P4x7Tk) rasite aptartą visą kelią ir metodus, kaip ji rekomenduoja įgyvendinti nujunkymą 🙂 Paprastai, naktį vaikui išreiškus poreikį, specialistai rekomenduoja duoti atsigerti vandens arba mamos pieno. Dėl dantukų sveikatos odontologai naktį nerekomenduoja naudoti pieno mišinio, karvės pieno ar kito maisto (nebent vaiką prižiūrintis gydytojas nurodė kitaip). Taigi, trumpai tariant, jeigu esate apsisprendusi žindymą naktimis retinti, galite pabandyti jį palaipsniui keisti vandeniu ir stebėti situaciją. O minėtame interviu galbūt atrasite ir daugiau vertingų patarimų!

Rodyti daugiau