Laukiame tavęs TĖVŲ KLUBE 💛

🎥 Atsistatymas po gimdymo

🎥 Atsistatymas po gimdymo

Kaina 28,00 0€
Autorius Gydytoja akušerė Akvilė Vilkaitienė
Trukmė 2:03 val.
Formatas Video paskaita
Kalba Lietuvių k.
Peržiūra Neribotai

📌 SVARBU. Ši paskaita yra tik 1 dalis iš viso NEMOKAMO KURSO naujagimių tėvams („Auganti šeima“ socialinė iniciatyva). Norėdami turėti viską pirmiesiems mėnesiams vienoje vietoje, prisijunkite prie 0-1 mėn. tėvystės gido.

 

Paskaitos „Atsistatymas po gimdymo“ pristatymas

Paskaitoje gydytoja akušerė ginekologė Akvilė Vilkaitienė apžvelgs moters kūno pokyčius pirmaisiais mėnesiais po gimdymo: pogimdyminis laikotarpis, kraujavimas po gimdymo, gimdos uždegimas, makšties ir tarpvietės pokyčiai, priežiūra, pilvo sienos pokyčiai, diastazė, šlapinimosi sistemos pokyčiai, hemorojus, svoris, krūtų pokyčiai, plaukų slinkimas, psichologiniai pokyčiai, lytiniai santykiai, kontracepcija ir patikros programos. Gydytoja atsakys į dažniausiai kylančius klausimus ir pasidalins patarimais, kurie padės atsistatyti po gimdymo sklandžiai.

 

Apie lektorę

Akvilė Vilkaitienė yra gydytoja akušerė ginekologė, mama. Jos domėjimosi sritys: perinatologija, nėščiųjų priežiūra, nėščiųjų ligos, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje, vaikų ir paauglių ginekologija. Lektorė nuolat gilina ir atnaujina profesines žinias aktyviai dalyvaudama pasauliniuose kongresuose bei skaitydama pranešimus įvairiose konferencijose. Taip pat ji yra „Nėštumo ir vaiko priežiūros vadovo“ straipsnių bendraautorė ir „Žemiau bambos“ kursų nėščiosioms lektorė.

 

Kam paskaitą rekomenduojame?

Paskaita bus naudinga ir ypač daug vertingų žinių ir patarimų atras šiuo metu besilaukiančios ar neseniai pagimdžiusios moterys bei partneriai ar kiti artimieji, norintys padėti mamai atsistatyti po gimdymo kuo sklandžiau. 

 

Svarbiausios temos apie atsistatymą po gimdymo

Atsistatymas po gimdymo

 

Pogimdyminis laikotarpis – kas šiuo metu vyksta su mamos kūnu?

Pogimdyminis laikotarpis prasideda užgimus placentai ir tęsiasi 6-8 savaites po gimdymo. Paskaitoje gydytoja akušerė ginekologė Akvilė Vilkaitienė aptars ką vertėtų žinoti: kaip keičiasi mamos kūnas pogimdyminio laikotarpio metu, kaip vyksta gimdos susitraukimas po gimdymo (gimdos involiucija), kokį poveikį gimdos susitraukimui turi žindymas ir kaip po gimdymo valosi gimda. Sužinosite koks kraujavimas po gimdymo (lochijos) yra normalu, kaip atpažinti per gausų kraujavimą, kokio tipo kraujavimas po gimdymo signalizuoja, kad laikas kreiptis pagalbos bei kaip keičiasi kraujavimas po gimdymo bėgant savaitėms. Gydytoja taip pat aptars kaip vyksta mamos apžiūra po gimdymo dar palatoje ir po 6-8 savaičių, kas gali trukdyti normaliam atsistatymui po gimdymo, kada po gimdymo atsiranda mėnesinės, kokiais atvejais pirmos mėnesinės po gimdymo atsiranda anksčiau ar vėliau bei kokio tipo pirmos mėnesinės yra ženklas kreiptis į gydytoją.

 

Gimdos uždegimas po gimdymo

Kraujavimas po gimdymo, gimdos uždegimas, mėnesinės po gimdymo

Gimdos uždegimas po gimdymo gali atsirasti dėl besikaupiančių lochijų ir patogios terpės kauptis patogeniniams mikroorganizmams. Paskaitoje akušerė ginekologė A. Vilkaitienė supažindins su gimdos uždegimui būdingais simptomais, kada labiausiai tikėtinas gimdos uždegimas, kokie rizikos veiksniai gali sukelti gimdos uždegimą po gimdymo, kaip gimdos uždegimas pasireiškia po cezario pjūvio operacijos ir kaip paprastai vyksta gimdos uždegimo gydymas.

 

Makšties ir tarpvietės priežiūra po gimdymo

Pogimdyminio laikotarpio metu ypač svarbi yra tinkama makšties ir tarpvietės priežiūra po gimdymo bei kruopšti higiena, todėl aptarsime kaip tai užtikrinti. Paskaitoje gydytoja taip pat papasakos kaip pasikeičia makštis po gimdymo, kas yra normalu, per kiek laiko makštis atsistato ir kas gali padėti. Sužinosite kokios priemonės gali padėti malšinant makšties ir tarpvietės skausmą ar diskomfortą po gimdymo bei kaip turėtų keistis sėdėjimas po gimdymo, kai yra įvykęs tarpvietės plyšimas arba kirpimas po gimdymo.

 

Krūtų pokyčiai po gimdymo – pieno sąstovis, krūties mastitas

mastitas, krūties mastitas, mastitas kaip gydyti

Paskaitoje gydytoja aptars kada negalima žindyti, kaip pasireiškia pieno sąstovis žindant, kokios priemonės gali padėti išvengti pieno sąstovio, kaip yra gydomas pieno sąstovis. Taip pat sužinosite kaip pasireiškia pieno liaukos uždegimas po gimdymo – krūties mastitas, kaip atpažinti, kad prasideda mastitas, kada kreiptis į gydytoją įtariant mastitą, kaip yra gydomas krūties mastitas.

 

Šlapinimosi pokyčiai po gimdymo

Nėštumo metu didėjant gimdai ir spaudimui į šlapimo pūslę bei atsistatant po gimdymo, mamos dažnai pastebi pokyčius, susijusius su šlapinimusi. Paskaitoje gydytoja aptars kaip keičiasi šlapinimasis nėštumo metu ir po gimdymo, per kiek laiko mama turėtų pasišlapinti po gimdymo, kada pilnai atsistato šlapinimosi procesas po gimdymo, kokiais atvejais gali pasireikšti šlapimo nelaikymas po gimdymo ir kas gali padėti. Taip pat sužinosite kas yra Kėgelio pratimai moterims, kokiais atvejais Kėgelio partimai po gimdymo yra paskiriami gydytojų, kaip Kėgelio pratimai gali padėti stiprinant dubens dugno raumenis po gimdymo, kaip yra atliekami Kėgelio pratimai ir kokios papildomos priemonės gali praversti atliekant Kėgelio pratimus.

 

Hemorojus po gimdymo

Hemorojus po gimdymo yra dažnai pasitaikanti nėščiųjų ir gimdyvių problema, todėl gydytoja paskaitoje aptars kada paprastai po gimdymo pasireiškia hemorojus, dėl kokių mamos organizmo pokyčių gali atsirasti hemorojus po gimdymo, kokias priemones galima pasitelkti, kai yra patiriamas hemorojus po gimdymo ir kokia specifinė higiena turėtų būti hemorojaus atveju.

 

Pilvo sienos pokyčiai ir pilvo raumenų diastazė

diastazė, pilvo raumenų diastazė, diastazė kaip patikrinti

Nėštumo metu natūraliai atsiranda fiziologinė pilvo raumenų diastazė – nedidelis pilvo sienos raumenų prasiskyrimas, tačiau kartais net ir po atsistatymo pilvo raumenų diastazė išlieka. Deja, bet pilvo raumenų diastazė yra nustatoma net 2 iš 3 mamų (po 2 ar daugiau gimdymų), todėl paskaitoje gydytoja aptars kas gali padidinti išliekančios diastazės riziką nėštumo metu, kaip atpažinti ir patikrinti pilvo raumenų diastazę, kokios priemonės gali padėti nustačius lengvo laipsnio diastazę ir kada kreiptis pagalbos į specialistus. Gydytoja taip pat aptars ką vertėtų žinoti apie pilvo sieną po cezario pjūvio operacijos.

 

Svoris po gimdymo

Sužinosite kaip keičiasi mamos svoris po gimdymo, kiek svoris po gimdymo gali nukristi ir kodėl dietų laikymasis ypač šiame laikotarpyje mamoms yra nerekomenduojamas.

 

Melancholija ir depresija po gimdymo

Daugelis moterų susiduria su psichologiniais pokyčiais po gimdymo: pogimdyminė melancholija pasireiškia 20-30% moterų, o pogimdyminė depresija – 10-15% moterų. Paskaitoje gydytoja aptars kaip atpažinti ženklus, jog yra patiriama pogimdyminė melancholija ar pogimdyminė depresija, kas turi įtakos šioms būklėms, kaip yra gydoma pogimdyminė melancholija ir pogimdyminė depresija, kaip tai gali pasireikšti net tėčiams, kur kreiptis pagalbos, jeigu yra pastebimi pogimdyminės depresijos požymiai.

 

Plaukų slinkimas po gimdymo

Plaukų slinkimas po gimdymo

Sužinosite kaip pasireiškia plaukų slinkimas po gimdymo, dėl kokių priežasčių mamos patiria plaukų slinkimą, kiek laiko gali tęstis plaukų slinkimas po gimdymo ir kokiu intensyvumu.

 

Prevencinės patikros programos po gimdymo

Gydytoja aptars prevencines patikros programas, apie kurias po gimdymo turėtų žinoti mamos – gimdos kaklelio vėžio prevencijos programos, gliukozės tolerancijos tyrimas po gimdymo (aktualu, kai mamai buvo nustatytas gestacinis diabetas nėštumo metu) ir kitų sveikatos problemų patikrinimą.

 

Lytiniai santykiai po gimdymo

lytiniai santykiai po gimdymo, seksas po gimdymo

Paprastai seksas po gimdymo yra nerekomenduojamas 4-6 savaites po gimdymo. Paskaitoje gydytoja aptars kodėl per ankstyvas sugrįžimas prie lytinių santykių po gimdymo gali būti rizikingas mamos sveikatai ir kelti didesnį diskomfortą, kaip keičiasi seksas po gimdymo, ko normalu tikėtis, kaip palengvinti sugrįžimą prie normalaus lytinio gyvenimo, kokie psichologiniai aspektai gali turėti įtakos lytiniams santykiams.

 

Kontracepcija po gimdymo

Sužinosite kaip keičiasi kontracepcija po gimdymo, kokios yra kontracepcijos priemonės, kokios kontraceptinės priemonės tinka žindančioms mamoms.

 

📌 Turinį pateikiame video ir teksto formatais

Kiekvienoje paskaitos temoje rasite ne tik video paskaitą, bet ir jos tekstus.

 

📌 Paskaitą pasieksite iškart po prisijungimo

Iškart po registracijos ir prisijungimo būsite nukreipti į video paskaitą, kurią galėsite pradėti žiūrėti iš karto arba sugrįžti kitu jums patogiu metu.

 

📌 Paskaitą galėsite žiūrėti neribotai

Paskaita bus pasiekiama ir ją galėsite peržiūrėti be jokių apribojimų.

 

📌 Norite pasiteirauti?

Kilus klausimams, kreipkitės el.paštu info@augantiseima.lt.

Gydytoja akušerė Akvilė Vilkaitienė

Akvilė Vilkaitienė yra gydytoja akušerė ginekologė, mama. Jos domėjimosi sritys: perinatologija, nėščiųjų priežiūra, nėščiųjų ligos, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje, vaikų ir paauglių ginekologija. Lektorė nuolat gilina ir atnaujina profesines žinias aktyviai dalyvaudama pasauliniuose kongresuose bei skaitydama pranešimus įvairiose konferencijose. Taip pat ji yra „Nėštumo ir vaiko priežiūros vadovo“ straipsnių bendraautorė ir „Žemiau bambos“ kursų nėščiosioms lektorė.

Atsiliepimų nėra.
Kaina 28,00 0€
Autorius Gydytoja akušerė Akvilė Vilkaitienė
Trukmė 2:03 val.
Formatas Video paskaita
Kalba Lietuvių k.
Peržiūra Neribotai