2, 3 ir 4 kūdikio mėnuo

2, 3 ir 4 kūdikio mėnuo

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.augantiseima.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (124)

 1. Erika Jauniskiene

  Klausimas žindymo konsultantei. Kūdikiui 6 savaitės, maitinu pati, vaikas žinda dieną kas valandą (skaičiuojant nuo praėjusio žindymo pradžios) ir beveik niekada pats nepaleidžia krūties (bet kada pasiūlius krūtį ją paima ir žinda). Net ir po žindymo rodo alkio ženklus (kiša pirštus ar kumštį į burną ir čiulpia). Taip pat po ilgo žindymo dažnai ir daug atpila net ir atrūginus. Ar gali būti kad vaikas persivalgo? Ką tokiu atveju daryti?
  Žinau kad yra augimo šuoliai, kurių metu vaikas dažniau žinda, tačiau ši situacija yra visą laiką, o ne kelias dienas. Šlapių ir purvinų sauskelnių surenkam pakankamai, svoris auga. Viskas būtų kaip ir gerai, tačiau su tokiu dažnu žindymu neįsivaizduoju kaip reikia rasti laiko vaiko guldymui ant pilvuko, nes vaiko skrandis visada pilnas (paguldžius ant pilvo vaikas pabūna max 5 min, tada atpila ir pradeda žagsėti, ko pasekoje vėl reikia duoti jam žįsti).

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, siunčiu gyd. ir žindymo konsultantės Barboros Jarašūnės atsakymą:

   “Laba diena, džiaugiuosi, jog žindote savo mažylį ir apgailestauju, jog tenka susidurti su žindymo sunkumais. Atrodo, jog jūsų aprašyta situacija vargina tiek vaikutį, tiek jus pačią. Pritariu, jog užsitęsęs toks intensyvus ir dažnas žindymas, kaip nurodėte, bei nuolatiniai gausūs atpylimai nėra normalu. Mano nuomone, pirmiausia reikia gyvai įvertinti kūdikio žindymą ir krūties apžiojimą bei jo burnytės anatomiją – ar niekas netrukdo plačiai apžioti krūtį bei sklandžiai žįsti. Taip pat būtų tikslinga įvertinti, ar neturite pernelyg aktyvaus pieno paleidimo reflekso. Be to, galima nedidelė tikimybė, jog atpylimus provokuoja ir jūsų vartojami kai kurie maisto produktai. Dėl visų šių klausimų labai rekomenduoju kreiptis į sertifikuotą žindymo konsultantę (IBCLC), jei turite galimybę – gyvai konsultacijai.”

 2. Erika Jauniskiene

  Sveiki, 6 savaičių kūdikį pastarąsias kelias dienas vargina pilvelio skausmai (vaikas bandydamas pasituštinti smarkiai muistosi, riečiasi ir yra nervingas, verkia, net ir pasituštinus dar šiek tiek laiko rodo diskomforto ženklus). Iki šiol su pilvu didelių problemų neturėdavom, sunkesnėm dienom naudodavome Espumissan lašiukus, kurie labai efektyviai padėdavo, tačiau dabar atrodo, kad nebepadeda. Ar reikėtų sunerimti ir kreiptis į gydytoją, ar čia natūralus vaiko augimo etapas?
  Vaikas tuštinasi 4-5 kartus per parą, dažniausiai gelsvomis išmatomis, bet karts nuo karto jos būna ir žalios (maitinu pati).
  Iš anksto dėkui už atsakymą.

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, gydytoja rekomendavo kreiptis kontaktinei apžiūrai pas vaiką prižiūrinti gydytoją 🙂

Rodyti daugiau