2, 3 ir 4 kūdikio mėnuo

2, 3 ir 4 kūdikio mėnuo

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.augantiseima.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (132)

 1. Aliona Nakciune

  Sveiki, klausimas miego specialistei.
  Kūdikiui beveik 4 mėn, nuo kažkur 1.5 mėn vargstame ne tik su dažnais naktiniais pabudimais bet ir su dienos miegais. Miega kaip laikrodis tik 30 min, tiek namie, tiek vežime.
  Užmiega nakčiai apie 19.30, keliasi apie 7.
  Būdrauja neilgai, po maždaug 40min jau trina akis, žiovauja, iškart imu migdyti. Iki pietų gaunasi pamiegot apie 3×30 min miegelius, užmiega gana lengvai ( per 15-30 min) lovytėje su mano pagalba (glostymas, rankos palaikymas). Atsikelia geros nuotaikos, su šypsena. Bet po pietų, pradedant kokia 14-15 val užmigimas tampa katastrofa, su ašarom ir isterijom. Jis nori miego, pavargęs, akys merkias, jau atrodo užmigo, bet prasimerkęs pamato lovytės rėmą, ar mane šalia ir ima verkti. Vėl užsimerkia, vėl atsimerkęs pamato kažką, vėl verksmas.. ir taip galutinai susierzina, ima nenumaldomai verkti, užmigt nesigauna. Jei imu supti ant rankų, ta pati istorija, prasimerkęs pamato kažką, verkia. Vienintelis būdas jam padėti užmigti yra arba uždengt jam kažkuo akis arba įbest veidu į save ir neleist atsisukti. Tas sukelia dar didesnį verksmą keliom minutėm, bet galop užmiega, nes niekas nebeblaško. Kartais ir tai nesuveikia, ir taip ir neužmiega. Jaučiuos siaubinga mama, kad turiu taikyt tokias priemones. Taip pat, atsibudęs jis nebesišypso, o iškart verkia, būdraut nenori, pyksta kad atsibudo, toks jausmas, kad jis po pietų nori tik miegoti ir viskas.
  Tai per dieną tesurenkam 2-2.5h miego.
  Nakčiai vėlgi užmiega gana lengvai, jei ir paverkia, tai neilgai, pavyksta nurimti ir užmigti.

  Ką darau ne taip? Kodėl ties 14-15 val migdymasis taip kardinaliai pasikeičia, vaikas nenori būdrauti, bet ir užmigti negali nors ir merkias akys?

  Dėkui

  1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

   Sveiki, siunčiame V. Menkevičienės atsakymą:

   “Laba diena,

   Dėkoju Jums už klausimą. 💛

   Jūsų žinutėje perskaitau daug nerimo ir nuovargio. Tai visiškai suprantama kiaurą parą rūpinantis mažyliu ir nuolat jaučiant susirūpinimą dėl jo miego.

   Visų pirma, noriu Jus nuraminti, kad tokie sunkumai nėra Jūsų kaltė, netinkamas migdymas. Sprendžiant miego iššūkius yra daugybė svarbių detalių – ne tik miego trukmė dienos ir nakties metu bei kūdikio amžius, tačiau ir jo sveikatos būklė, jautrumas, individualus sensorinis profilis.

   Pirma užduotis, sprendžiant miego iššūkius, būtent paros miego kiekio skaičiavimas. Kiekvienas mažylis turi savo miego poreikį, tačiau patiriant tam tikrų sunkumų, galima palyginti, kaip jo paros miego kiekis atrodo rekomendacijų fone. Tokio amžiaus mažyliai įprastai išmiega apie 12-15 val., iš jų – apie 3-4 val. dienos metu ir kitas – nakties, tačiau kiekvienas kūdikis turi savo miego poreikį.

   Manau, kad svarbiausia šioje situacijoje yra:
   pagalvoti apie Jūsų energijos atsargas ir galimus nusiraminimo būdus: kuo jausitės ramesnė, tuo lengviau bus įvertinti esamą situaciją bei užmigdyti savo mažylį.
   pabandyti pailginti dienos pogulius tais būdais, kurie veikia: nešioklė, migdymas ant rankų, vežimėlis… Ypač kalbant apie pirmąjį pogulį, kuris padeda išvengti per didelio nuovargio susikaupimo antroje dienos dalyje.
   paeksperimentuoti su būdravimo laiku: galbūt jį kiek pailginti (pakalbinti mažylį, pabandyti nukreipti jo dėmesį ir įsitikinti, kad irzlumas, žiovulys tikrai dėl nuovargio) arba patrumpinti. Pradėkite nuo 15-20 min.
   keiskite aplinką – prietema, baltasis triukšmas/rami muzika, dainavimas – papildomos miego asociacijos, galinčios padėti ilgiau pamiegoti.
   įvertinti maitinimą/žindymą – ar laktacija pakankama (jei maitinate mažylį pati). Kylant dvejonėms,verta pasikonsultuoti su žindymo konsultantu.
   Jei jausite, kad situacija darosi labai sunki, kviečiu į asmeninę konsultaciją.

   Siunčiu Jums kuo geriausius linkėjimus! 💛

   Šiltai,
   Vytenė
   kūdikių ir vaikų holistinio miego specialistė, gydytoja, mama”

Rodyti daugiau