Laukiame tavęs TĖVŲ KLUBE 💛

Tinklaraštis

Pasiruošimas vaikų darželiui: kaip rinkomės darželį Liepai?

Pasiruosimas vaiku darzeliui_120procentu_lt
Darželis / Vaikas (13mėn+)

Pasiruošimas vaikų darželiui: kaip rinkomės darželį Liepai?

Sunku patikėti, kad jau prasidėjo mūsų su Liepa pasiruošimas vaikų darželiui, kurį pradėsime nuo rudens. Šiandien pasakoju kaip rinkomės darželį Liepai ir kaip atrodė šis procesas:
⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣
⏰ Ieškojome, kai Liepai buvo 9-12 mėn. Ankstyvos paieškos atvėrė duris į visus mus dominusius darželius nuo 2 metų.
✍️ Susidariau potencialių darželių sąrašą, kurie atitiko šiuos kriterijus:
1️⃣ Iki 15-20 min. kelio.
2️⃣ Mūsų auklėjimui artimas darželis (Montessori, Valdorfo, kiti švelnūs ir pagarbūs metodai).
3️⃣ Geros rekomendacijos.
4️⃣ Erdvus kiemas.
5️⃣ Priimtina kaina.
⚖️ Privatus ar valstybinis? Abu turi savų pliusų ir trūkumų. Aš ieškojau privataus, nes norėjau turėti daugiau laisvės rinktis.
🤔 Siūlyčiau iš anksto apmąstyti kitus jums svarbius kriterijus. Gal svarbu, kad darželis ruoštų pats maistą? Gal akademinis ugdymas? Gal laisvo žaidimo kiekis? Gal būreliai?
💡 Jeigu esate registruoti Vilniuje, jums priklauso 100€ lengvata privačiam darželiui. Lengvatos taikomos ir kituose miestuose, todėl verta pasiklausinėti.
☎️ Išsiklausinėjau savo kriterijų informaciją telefonu ir tariausi susitikti tik su man tinkamais darželiais.
👨‍👩‍👦 Darželius lankėme visi trys. Liepa kaip lakmuso popierėlis kaipmat atskleisdavo silpnas darželio vietas, o vyro nuomonė padėdavo užtvirtinti sprendimą.
💛 Būtinai susipažindavome su būsima auklėtoja, nes tai yra pagrindinis žmogus, su kuriuo Liepa turės užmegzti ryšį.
👀 Jei tik buvo galimybė, po pokalbio pasilikdavome šiek tiek darželio aplinkoje, kas leisdavo pastebėti kaip viskas įprastai vyksta. Jeigu norisi, galima net tartis atvykti su vaiku būtent tuo tikslu dar iki nusprendžiant.
🚗 Darželių lankymus susiplanavau tuo pačiu periodu, kad visa informacija būtų lengvai palyginama.
🤷‍♀️ Aš oficialiai esu labiausiai iškamantinėjusi mama darželio istorijoje. Na ir ką, užtat dabar laukiu rudens ramia širdimi 😊. Svarbu nebijoti klausti ir klausti daug, nes pasiruošimas vaikų darželiui visų pirma prasideda nuo tvirto ir ramaus tėvų sprendimo pradėti šį etapą.
🏠 Kai kildavo abejonių, visuomet pasiteisindavo rinktis tai, kas būtų artimiausia mūsų namų atmosferai/metodams ir palankiausia Liepos poreikiams.
🚩 Žemiau rasite nemokamą atmintinę su klausimų sąrašu darželiams. Jeigu po tų klausimų neiškildavo raudonų vėliavų, darželis patekdavo į finalą 😄.
🔑 Galų gale pasirinkome darželį, su kuriuo Liepa užmezgė geriausią ryšį ir atmosfera labiausiai priminė mūsų namus.

Linkiu, kad jūsų pasiruošimas darželiui būtų ramus ir kuo sklandesnis, o mes jau greitai pasišnekėsime šia tema ir daugiau!

Jums taip pat gali patikti: