1,5 – 2 metų vaikas

1,5 – 2 metų vaikas

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.augantiseima.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (6)

 1. Rugiles mama

  Sveiki, noriu pasikonsultuoti – dukrytei beveik 22 mėnesiai. Prieš mėnesį baigiau žindyti (savo iniciatyva) per pora savaičiu mažinant žindymo skaičiu. Paskutiniai buvo naktiniai žindymai. Savaitė po to buvo pakankamai rami, su šiek tiek paverkimu naktį. Po to prasidėjo sunkios naktys, kai tekdavo nešioti, eiti į kita kambarį, gultis į kita lova, vėliau nuramindavo tik tėtis, paskutinę savaitę turim situacija, kai mergytė prabunda, ima verkti, tada prasideda isterinis verkimas, nei aš, nei tėtis negalim paimt, apkabint, nes spardosi ir klykia, bėga į kampa kitam kambary ir ten verkia, daužo kojytem ir visaip pyksta, mėto daiktus. Tas trunka net iki valandos, nebežinome kaip padėti savo vaikui. Pediatre pasiūlė išlaukti, bet kiekviena naktis vis sunkesnė su ilgesniais isterijos verkimais ir baisu, kad pati nesusižalotu. Šeimoje turim dar brolį, tai gaila ir jo. Diena rečiau, bet taip pat pasitaiko tokiu epizodu. Nežinau, ar tai susiję su žindymo nutraukimu, bet kitù pasikeitimú šeimoje nebuvo. Mergaitė jautresnė, tikrai visa imanoma demesį skiriam jai, miegam kartu, bet situacija tik blogėja. Gal patarsit į kokį specialista kreiptis ir kaip pagelbėti vaikui?

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, pasitarėme su miego konsultante Vytene Menkevičiene ir ji rekomenduotų kreiptis į psichologą, kuris padėtų tinkamai nusistatyti iškilusios situacijos priežastis ir patartų kaip atsižvelgus į vaiko amžių ir jūsų aplinkybes, būtų geriausia spręsti. Vytenės nuomone, tai būtų pradinis taškas, o toliau jau būtų galima kalbėti ir apie miego klausimus, jeigu jų išliks.

 2. Ruta

  Sveiki, gal galite rekomenduoti iki ar apie 2 metų vaikui pasiteisinusių dainelių, kurių metu vaikui reiktų kartoti rodomus veiksmus? Pvz. sukioti delnus ir ploti dainuojant “saulė virė, saulė virė, mėnesėlis kepė”. Arba tiksliausias pavyzdys būtų specialiai tam skirta dainelė “Aguonėlė”, kur reikia parodyti, kaip ji dygsta, žydi ir pan., tačiau ir man pačiai, ir vaikui ji neatrodo įtraukianti, įdomi. Youtube nepavyko rasti kitų įtraukiančių, linksmų tokio tipo dainelių. Ačiū.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, Rūta, įvairių dainelių savo kanale turi logopedė iš Zuikių Olos: https://www.youtube.com/channel/UCYhKmpBsXkL59a7v7uUvSMA. Taip pat gali patikti https://www.soliopamoka.lt/, kur galima įsigyti visą muzikos ir judesio programą iš pedagogės 🙂

 3. DovileSB

  Sveiki, berniukui 21mėn. ir deja pradėjo pykinti važiuojant mašinoje, gal reko rekomenduotumėt kokius vaistus, žinau, kad vyresniems yra tabletės su imbieru, bet tokiems mažiukams bent vaistinėje nieko nesiūlo. Gal dar kažkokių patarimų, be to, kad neskaityti mašinoje, neprivalgyti prieš kelionę. Ačiū. Dovilė
  P.s. pati turėjau šią problemą vaikystėje

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, šeimos gydytojos atsakymas: “Galima prieš kelionę skirti vaistų, tačiau juos pagal vaiko svorį turi paskirti jūsų šeimos gydytojas. Gera žinia ta, kad ši problema išaugama :)”