🔥 Renkama grupė į 2-4 m. tėvystės programą

1,5 – 2 metų vaikas

1,5 – 2 metų vaikas

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.augantiseima.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (11)

  1. Vaauva

    Sveiki,
    Norėčiau pasiklausti dėl vaikučio miego, nežinau, gal gali atsakyti Simona Velikienė ar Vytenė Menkevičienė.
    Mūsų dukrytei 23 mėnesiai, miega savo lovytėje (atvira lovytė, namelis, gali išeiti bet kada). Lovytė pristumta prie mūsų lovos (mūsų lova labai žema, tai vienodas aukštis). Norėtume, kad dukrytė miegotų savo kambaryje. Kaip tai galima būtų padaryti be streso jai? Skaityti pasakas apie princesę, kuri miegojo savo kambaryje ir buvo labai patenkinta? Ačiū

    1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

      Sveiki, ar jau klausėte miego paskaitos dalį apie miego vietos pakeitimą? Ten Vytenė buvo palietusi šį klausimą, galbūt kaip tik ir atrasite vertingų patarimų, ką galėtumėt pritaikyti 🙂 https://www.augantiseima.lt/rinkiniai/18-24-menesiu-vaikas/pamokos/miego-vietos-pokyciai-18-24/

  2. Raamija

    Sveiki,
    Kreipiuosi į miego specialistę arba žindymo konsultantę.
    Vaikui 16mėn . buvo likęs parytinis žindymas. Nutraukiau žindymą jau tris paras nebegauna. Bet vaikas akivaizdžiai pabunda alkanas 4-5 ryto. Atsigėręs vandens sunkiai vėl užmiega ir vėl apie 6 lipa iš lovos ir eina į virtuvę…
    Kaip elgtis? Ar susireguliuos savaime. Ar reikia įtraukti kažkokį mišinį?
    Ačiū

    1. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

      Sveiki, siunčiame žindymo konsultantės Barboros Jarašūnės atsakymą:
      “Džiaugiuosi, jog žindėtė tokį ilgą laiką. Jeigu vaikas nebuvo gavęs mišinio, jo įtraukti nėra reikalo, nes vaikas nebėra kūdikis. Jei vaikutis mėgsta ir vartoja, galite duoti karvės pieno arba kefyro, natūralaus jogurto. Kitas variantas – augaliniai gėrimai (tik neduokite su pridėtiniu cukrumi). Venkite sulčių, saldintų arbatų. Taip pat galite pamėginti duoti ankstyvus pusryčius – pvz., pusę banano, nedidelį sumuštinį ar pan. Jeigu tai nenumalšins alkio – gali tekti išvirti ir pusryčių košės 🙂 Žinoma, jog vaiko valgymo ritmas ilgainiui susikalibruos, jis įpras suvalgyti šiek tiek daugiau kitų valgymų metu.”

    2. Iveta Bakanauskė | augantiseima.lt autorė

      Prideame ir miego konsultantės atsakymą:

      “Laba diena,

      Labai dėkoju Jums už klausimą.

      Išties labai sunku atsakyti, ar prabudimus sukelia alkis. Galbūt tai tik likęs įprotis, kuris bėgant laikui pranyks. Jei vis tik tai nesibaigtų, ryte galite pasiūlyti pieno ar augalinio gėrimo, o vakare prieš valantis dantukus – lengvą užkandį, kad naktį nekamuotų alkis, pvz. bananą, skrebutį, naminės granolos su natūraliu jogurtu.

      Šiltai,
      šeimos gydytoja, mama ir vaikų holistinio miego specialistė Vytenė Menkevičienė”

  3. Rugiles mama

    Sveiki, noriu pasikonsultuoti – dukrytei beveik 22 mėnesiai. Prieš mėnesį baigiau žindyti (savo iniciatyva) per pora savaičiu mažinant žindymo skaičiu. Paskutiniai buvo naktiniai žindymai. Savaitė po to buvo pakankamai rami, su šiek tiek paverkimu naktį. Po to prasidėjo sunkios naktys, kai tekdavo nešioti, eiti į kita kambarį, gultis į kita lova, vėliau nuramindavo tik tėtis, paskutinę savaitę turim situacija, kai mergytė prabunda, ima verkti, tada prasideda isterinis verkimas, nei aš, nei tėtis negalim paimt, apkabint, nes spardosi ir klykia, bėga į kampa kitam kambary ir ten verkia, daužo kojytem ir visaip pyksta, mėto daiktus. Tas trunka net iki valandos, nebežinome kaip padėti savo vaikui. Pediatre pasiūlė išlaukti, bet kiekviena naktis vis sunkesnė su ilgesniais isterijos verkimais ir baisu, kad pati nesusižalotu. Šeimoje turim dar brolį, tai gaila ir jo. Diena rečiau, bet taip pat pasitaiko tokiu epizodu. Nežinau, ar tai susiję su žindymo nutraukimu, bet kitù pasikeitimú šeimoje nebuvo. Mergaitė jautresnė, tikrai visa imanoma demesį skiriam jai, miegam kartu, bet situacija tik blogėja. Gal patarsit į kokį specialista kreiptis ir kaip pagelbėti vaikui?

    1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

      Sveiki, pasitarėme su miego konsultante Vytene Menkevičiene ir ji rekomenduotų kreiptis į psichologą, kuris padėtų tinkamai nusistatyti iškilusios situacijos priežastis ir patartų kaip atsižvelgus į vaiko amžių ir jūsų aplinkybes, būtų geriausia spręsti. Vytenės nuomone, tai būtų pradinis taškas, o toliau jau būtų galima kalbėti ir apie miego klausimus, jeigu jų išliks.

  4. Ruta

    Sveiki, gal galite rekomenduoti iki ar apie 2 metų vaikui pasiteisinusių dainelių, kurių metu vaikui reiktų kartoti rodomus veiksmus? Pvz. sukioti delnus ir ploti dainuojant “saulė virė, saulė virė, mėnesėlis kepė”. Arba tiksliausias pavyzdys būtų specialiai tam skirta dainelė “Aguonėlė”, kur reikia parodyti, kaip ji dygsta, žydi ir pan., tačiau ir man pačiai, ir vaikui ji neatrodo įtraukianti, įdomi. Youtube nepavyko rasti kitų įtraukiančių, linksmų tokio tipo dainelių. Ačiū.

    1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

      Sveiki, Rūta, įvairių dainelių savo kanale turi logopedė iš Zuikių Olos: https://www.youtube.com/channel/UCYhKmpBsXkL59a7v7uUvSMA. Taip pat gali patikti https://www.soliopamoka.lt/, kur galima įsigyti visą muzikos ir judesio programą iš pedagogės 🙂

  5. DovileSB

    Sveiki, berniukui 21mėn. ir deja pradėjo pykinti važiuojant mašinoje, gal reko rekomenduotumėt kokius vaistus, žinau, kad vyresniems yra tabletės su imbieru, bet tokiems mažiukams bent vaistinėje nieko nesiūlo. Gal dar kažkokių patarimų, be to, kad neskaityti mašinoje, neprivalgyti prieš kelionę. Ačiū. Dovilė
    P.s. pati turėjau šią problemą vaikystėje

    1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

      Sveiki, šeimos gydytojos atsakymas: “Galima prieš kelionę skirti vaistų, tačiau juos pagal vaiko svorį turi paskirti jūsų šeimos gydytojas. Gera žinia ta, kad ši problema išaugama :)”